Reklama

Reklama

Książę Harry pamiętał o Dianie w dniu ślubu

Brytyjczycy zgromadzeni wczoraj na ulicach swoich miast, by wspólnie oglądać transmisję ze ślubu swojego księcia ubolewali, że jego matka nie mogła dożyć tego dnia. Harry nie zapomniał jednak o księżnej Dianie. Na ceremonii zaślubin chciał podkreślić, że jest dla niego bardzo ważna. Wczoraj pisaliśmy o ulubionych kwiatach księżnej, które znalazły się w ślubnym bukiecie Meghan. To jednak niejedyny akcent związany z matką Harry'ego, jaki pojawił się na uroczystości.

W trakcie ceremonii zaślubin księcia Harry'ego i Meghan Markle siostra księżnej Diany, Jane Fellowes, odczytała fragment Pisma Świętego. Na tę okazję wybrano ósmy rozdział Pieśni nad Pieśniami, której fragment brzmi:  "Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość (...)". 

Podczas kazania amerykańskie biskupa Michaela Curry'ego wielokrotnie można było usłyszeć porównanie, "Miłość jest silna jak śmierć. Namiętność niczym grób. Płonie niczym ogień". Poddani sądzę, że te słowa nie padły przypadkowo w trakcie ceremonii, ale również nawiązują do śmierci księżnej.

Na ślubie nie mogło zabraknąć również pieśni religijnych i hymnów. Zebrani usłyszeli "Guide Me O Thou Great Redeemer". Ten sam hymn, który zaśpiewano na pogrzebie matki Harry'ego.

Reklama

W tym wyjątkowym dla Harry'ego i Meghan dniu nie mogło zabraknąć ulubionych kwiatów Diany. Białe róże, eustomy i piwonie zdobiły wejścia do kaplicy św. Jerzego, w której odbyła się ceremonia. Te same kwiaty przyozdobiły również tort pary młodej i bukiet ślubny Meghan.

Marzeniem Harry'ego było, by jego ukochana żona otrzymała część biżuterii po zmarłej Dianie. Takie też było życzenie księżnej, które zawarła w swoim testamencie. Kiedy pod koniec listopada Harry oświadczył się Meghan, podarował jej pierścionek wykonany z diamentu pochodzącego z Botswany, gdzie para spędziła pierwsze wspólne wakacje, i dwóch mniejszych z kolekcji księżnej Diany. 

W dniu ślubu książę podarował swej wybrance imponujących rozmiarów pierścień należący do jego matki. Diana założyła go w 1996 roku. Meghan pojawiła się w nim w drodze na swoje przyjęcie weselne. 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama