Reklama

Reklama

Księżna Kate i książę William obchodzą dziesiątą rocznicę ślubu

Minęła dekada odkąd księżna Kate i książę William stanęli na ślubnym kobiercu. Księżna i książę Cambridge sakramentalne "tak" powiedzieli sobie w 2011 roku. W ciągu dziesięciu lat trzykrotnie zostali rodzicami. Książę Jerzy, księżniczka Charlotte oraz książę Louis to owoce ich miłości. Gdzie się spotkali po raz pierwszy i jak wyglądały początki ich związku?

ICH UCZUCIE ZACZĘŁO KIEŁKOWAĆ NA STUDIACH

Książę William został zaproszony na charytatywny pokaz mody. Bilet na event w pierwszym rzędzie kosztował 200 funtów. Książę William zrobił wszystko, aby mieć tę miejscówkę. Wśród modelek pojawiła się  Kate. Na wybiegu prezentowała się w przezroczystej sukience i  bieliźnie. Od razu wpadła w oko starszemu synowi księcia Karola. Niestety w tym czasie serce pięknej brunetki  było zajęte. Jednak wnuk królowej Elżbiety II postanowił być kroplą, która drąży skałę i jak widać, jego starania przyniosły oczekiwany efekt. Najpierw była przyjaźń, ale uczucie z każdym kolejnym miesiącem przybierało na sile. Na drugim roku studiów para postanowiła razem zamieszkać. Decyzja o ślubie była rzeczą naturalną.

Reklama

Media podejrzewały romans, ale pierwsze oficjalne zdjęcie pary pojawiło się w 2004 roku, kiedy Kate i William postanowili spędzić wspólne chwile na nartach w Klosters. Wówczas obiektywy aparatów były skierowane na atrakcyjną brunetkę. O komentarz w tej sprawie proszono przyjaciół, jednak najbliższe otoczenie nie komentowało zaistniałej sytuacji, tłumacząc, że to niestosowne.

KSIĘŻĘ WILLIAM ZAKOCHANY

Mijały kolejne lata. Romans między Kate i Williamem rozkwitał. I nagle pojawiła a się okazja do wyjścia z cienia. Ślub córki księżnej Kornwalii Laury Parker Bowles był pretekstem dla księcia Williama, aby zaprezentować się u boku wyjątkowej kobiety, która zawładnęła sercem przyszłego następcy brytyjskiego tronu. To był jasny przekaz ze strony księcia Williama, który pokazał, że ten związek traktuje poważnie.

Jednak o zaręczynach nie było mowy, ważniejsze były obowiązki. Dla zakochanych liczyło się  wykształcenie. Skończenie studiów oboje uznawali za priorytet. W 2005 roku pożegnali się z uniwersyteckim życiem, a swoje obrony uczcili w kameralnym rodzinnym gronie przy wspólnej kolacji. To był ten moment, kiedy wiedzieli, że beztroska dobiega końca i od tej pory ich życie będzie obarczone regułami i zasadami, od których na studniach William mógł chwilowo odpocząć.

TOPNIEJĄCE SZCZĘŚCIE. KATE I WILLIAM ROZSTALI SIĘ


Oboje zdawali sobie sprawę z tego, że media będą obecne w ich życiu i nie dadzą im spokoju. Kate była porównywana do księżnej Diany. I choć znała jej historie, nie zdawała sobie sprawy z tego, jak trudne jest życie pod obstrzałem fleszy paparazzi. Rodzina królewska wyciągnęła wnioski z bolesnych wydarzeń i przekraczanie granic przez fotoreporterów starała się dusić w zarodku. Kiedy w prasie pojawiło się zdjęcie Kate pijącej kawę w kubku na wynos, prawnicy zareagowali natychmiast, a gazeta zamieściła przeprosiny. To był znak ostrzegawczy dla prasy i jasne określenie granic.

I kiedy wszystko wskazywało na to, książę William się oświadczy w mediach, pojawiły się doniesienia o rozstaniu pary. Główni zainteresowani milczeli, a w ich imieniu wypowiadali się prawnicy, którzy twierdzili, że ani Kate, ani książę William nie będą rozmawiać na ten temat z mediami. Co było powodem tej gwałtownej decyzji? Nie wiadomo.

RAJSKIE WAKACJE KATE I KSIĘCIA WILLIAMA ZMIENIŁY WSZYSTKO

Wakacje na Seszelach miały załagodzić konflikt między parą. Co ciekawe... Na rajskie wakacje Kate i książę William wybrali się pod zmienionymi nazwiskami. Jakby tego było mało, zadbali o to, aby wynająć cały ośrodek. Wówczas pojawiły się doniesienia, że Kate z wakacji wróci z zaręczynowym pierścionkiem.

Niestety... Ekskluzywny urlop nie został przypieczętowany zaręczynowym pierścionkiem. Przed Kate było kolejne wyzwanie. Po głośnym rozstaniu ponownie musiała stanąć oko w oko z królową Elżbietą II i księciem Filipem. Królewska para spędzała czas w swojej rezydencji w Balmoral, co natychmiast zostało podchwycone przez media. Tym razem przyjaciele byli jednogłośni i podawali do prasy jeden komunikat, że para jest w sobie na nowo zakochana i potrzebuje czasu tylko dla siebie, z dala od medialnego szumu. Ta prośba została chwilowo uszanowana.

Przełom nastąpił w 2008 roku. Wówczas  Kate została przydzielona ochrona. Podczas pobytu w górach przyszłej księżnej pilnuje królewski oficer. Poza tym Kate może liczyć na obecność i towarzystwo księcia Karola na stoku, co jest jasnym sygnałem dla opinii publicznej, że ma wsparcie najbliższych członków rodziny królewskiej.

Kiedy przytłoczony obowiązkami książę William nie może wziąć udziału w uroczystości ślubnej swojego kuzyna, w zastępstwie wysyła... Kate! To znak, że syn księcia Karola ma poważne zamiary wobec wybranki swojego serca. 

POTAJEMNE ZARĘCZYNY KATE I KSIĘCIA WILLIAMA

W 2010 para zaskakuje opinię publiczną. Kenia ponownie pojawia się na kartkach rodziny królewskiej jako miejsce spektakularnych zmian. Królowa Elżbieta po powrocie z Kenii została królową. Z kolei jej wnuk William uznał, że to idealne miejsce na potajemne zaręczyny. William swoje ukochanej podarował wyjątkowy pierścionek z szafirem, który należał do księżnej Diany.

CO TO BYŁ ZA ŚLUB!

Ślub Kate i księcia Williama odbył się wiosną 2011 roku. Ceremonia została zorganizowana w Opactwie Westminsterskim. Suknia ślubna Kate wzbudzała nie lada sensację.
Projekt Alexandra McQueena w kolorze kości słoniowej potęgował zachwyt wśród zgromadzonych gości. Londyńczycy liczne zgromadzili się na ulicach, a pocałunki nowożeńców na balkonie Pałacu Buckingham rozczulały widzów przed telewizorami.

KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZOSTANĄ RODZICAMI

Rok później świat obiegła radosna nowina. Książę William i księżna Kate spodziewali się dziecka. Informacja miała być zachowana w tajemnicy, ale zmiana wyglądu księżnej nie pozostawiała złudzeń. Pełniejsza twarz, promienna cera... A do tego doszły problemy z porannymi mdłościami, które tak dawały się we znaki, że konieczna była hospitalizacja. Dlatego służby prasowe postanowiły zareagować w porę. I tak świat dowiedział się, że księżna Kate jest w drugim miesiącu ciąży.

KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM W ROLI RODZICÓW

W lipcu 2013 na świat przyszedł pierwszy syn książęcej pary. Książę Jerzy miał zaledwie dobę, kiedy został przedstawiony światu. Książę William wyglądał wówczas na przejętego. Nie przypuszczał, że w roli ojca przedstawiającego swoją pociechę będzie występował jeszcze dwukrotnie. Dwa lata później na świecie pojawia się księżniczka Charlotte Elżbieta Diana. Imiona zostały wybrane na cześć matki i babki księcia Williama. Najmłodszy syn książęcej pary urodził się trzy lata temu. Książę William był obecny przy porodzie księcia Louisa.

NA DOBRE I NA ZŁE?

Choć nie brakowało zawirowań i spekulacji na temat rozwodu księżnej Kate i księcia Williama para udowodniła, że jest w stanie wyjść z kryzysu obronną ręką. Podczas pandemii pięcioosobowa rodzina odizolowała się, spędzając czas niemal wyłącznie w Norfolk, w podmiejskiej rezydencji Anmer Hall.

Choć rodzina królewska pogrążona jest w żałobie, królowa Elżbieta II planuje niespodziankę z okazji dziesiątej rocznicy ślubu. Brytyjskie media donoszą, że z tej okazji księża Kate otrzyma od wdowy po księciu Filipie rodowy diament lub biżuterię, która ma wyjątkowe znaczenie dla królowej Elżbiety II.

*** Co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy? ***

Zdjęcia z 10 rocznicy ślubu Williama i Kate! 

Księżna Kate i książę William w tym miejscu powiedzieli sakramentalne "TAK". To było 10 lat temu

Najpiękniejsze zdjęcia księżnej Kate. Co jest w rodzinnym albumie?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy