Reklama

Mikael Persbrandt oskarżony o molestowanie seksualne. Są setki zeznań

Mikael Persbrandt, aktor znany z roli Jakoba w serialu "Sex Education" jest oskarżony o przemoc seksualną. Setki kobiet zgłosiło zarzuty dotyczące szwedzkiego aktora, nie jest to jednak pierwsza taka sprawa z jego udziałem. Zagraniczne media podkreślają, że pogłoski o przemocowych zachowaniach Persbrandta pojawiały się już od kilku lat, jednak były konsekwentnie wyciszane.

Mikaela Persbrandta polscy widzowie mogą kojarzyć przede wszystkim z kultowej produkcji "Sex Education", w której aktor wcielił się w rolę Jakoba. Po dobrej passie zawodowej nad głową szwedzkiego gwiazdora zawisnęły jednak chmury. Na jaw bowiem wyszły zarzuty kilkuset kobiet, które oskarżają go o przemoc seksualną.

Zarzuty o molestowanie

W stronę Mikaela Persbrandta kierowano zarzuty o molestowanie seksualne już w 2019 roku, jednak wówczas platformy streamingowe i producenci ignorowali pojawiające się informacje. Sprawa stała się głośna ponownie, gdy kobiety podające się za jego ofiary wypowiedziały się na łamach "Dagens ETC". 

Reklama

Aż kilkaset szwedzkich aktorek opowiedziało o swoich traumatycznych doświadczeniach z aktorem. Niektóre wypowiedziały się anonimowo, ale wśród kobiet, które podpisały się własnym nazwiskiem, znalazły się m. in. Alicia Vikander, Bahar Pars, Sofia Helin, Maria Lundqvist, Evin Ahmad, Ann Petrén, Marika Lagercrantz, Cecilia Forss oraz Eva Röse. 

Kobiety liczą, że aktor poniesie konsekwencje swoich czynów i oczekują, że nie będzie zatrudniany w kolejnych produkcjach.

Mikael Persbrandt nie przyznaje się do winy

Tak, jak w 2019 roku, tak teraz aktor odpiera zarzuty. W konfrontacji z dziennikarzami Mikael Persbrandt nie przyznaje się do winy, jednak jego słowa podają w wątpliwość jego niewinność.

Petycja aktorek trafiła już do międzynarodowych mediów. "Dagens ETC" próbował się skontaktować z producentami przemysłu filmowego, jednak do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

***

Zobacz również:

Tak zmienił się Szymon Wydra. 20 lat temu wszyscy o nim mówili

Często łapiesz infekcje? Przyczyną może być niedobór witaminy K

Trzy produkty, które podbijają cukier. Cukrzycy powinni na nie uważać 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przemoc w środowiskach artystycznych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama