Reklama

Reklama

Przyjaźń na zdrowie!

Wpływa na jakość życia i ma terapeutyczną moc!

Wanda bardzo przeżywa swój konflikt z Anną. Ich długoletnią przyjaźń na szwank naraziła niespodziewana różnica poglądów. Wanda z jednej strony jest zła na Annę, z drugiej natomiast tęskni za przyjaciółką i czeka na przeprosiny.

Jak postępować, by nie stracić przyjaźni? Jak o nią dbać? Szanuj i akceptuj. Z przyjaciółką zdecydowanie więcej cię łączy, niż dzieli. Ale nie musicie się zawsze we wszystkim zgadzać. Obie macie prawo do własnych poglądów i dyskutowania o nich. Nie znaczy to, że w przyjaźni nie ma miejsca na krytykę. Jest, ale powinna być ona wyrażana życzliwie i spokojnie. Dbaj o relacje i doceniaj. Przyjaźń to cenna więź budowana latami. Nawet gdy nie widzicie się długo, wystarczy świadomość, że ktoś ci bliski i życzliwy w ogóle istnieje. Dbaj więc o tę relację - dzwoń, spotykaj się z przyjaciółką, dziel przeżyciami, interesuj jej sprawami.

Reklama

Jeśli obowiązki nie pozwalają wam się spotkać, wysyłaj chociaż SMS-y lub maile. To nie jest oczywiste, że przyjaciółka będzie zawsze, gdy jest ci potrzebna. Często jednak rzuci wszystko, by przybiec na ratunek. Dlatego podziękuj za każdym razem, gdy okaże ci pomoc i zapewnij, że ona również może na ciebie liczyć. Pamiętaj też, że trudno oczekiwać od jednej osoby wsparcia w każdej sprawie - ktoś inny może cię wysłuchać, ktoś jeszcze inny pożyczyć pieniądze czy pomóc w przeprowadzce. Wspieraj i wybaczaj. Bądź gotowa wysłuchać przyjaciółkę, dodać jej otuchy. W trudnych sytuacjach wystarczy często sama twoja obecność. Dbaj w tej relacji nie tylko o przyjaciółkę ale i o siebie - jeśli uginasz się pod ciężarem problemów przyjaciółki, namów ją na wizytę u specjalisty - sama nie bierz odpowiedzialności za jej życie. Nie zachowuj też urazy, nie czekaj aż cię przeprosi. Jeśli przyjaźń ma mocne podstawy, to nikt nie będzie sobie zawracał głowy takimi drobiazgami jak obrażanie się. Nie bądź małostkowa, nie próbuj karać i "wychowywać" przyjaciółki. Ciesz się, że ją masz!

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: przyjaźń | relacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy