Reklama

Reklama

Skąd wziąć pieniądze na święta?

Środki czystości, artykuły spożywcze oraz niekończąca się lista prezentów... Przygotowania świąteczne są kosztowne, dlatego już dziś zastanów się nad tym, skąd na to wszystko wziąć kasę?

Dziś każdy stara się kontrolować swoje wydatki, ale nadchodzi taki czas, gdy zapominamy o kryzysie i konieczności rezygnowania z niejednej przyjemności. Jednak lista wydatków, jakie trzeba ponieść przed świętami Bożego Narodzenia potrafi przyprawić o zawrót głowy niejedną osobę. Co wtedy? Zamiast rozpaczać, postaraj się pozyskać dodatkowe finanse, dzięki którym zasilisz swój budżet. Oto kilka skutecznych porad!

Szefie, czy jest coś do zrobienia?

Zapytaj szefa czy jest możliwość wzięcia nadgodzin. Masz opory? Niepotrzebnie! W okresie przedświątecznym jest większy ruch, więc każda chętna para rąk do pracy się przyda. W dodatku skład załogi na pewno uległ uszczupleniu, gdyż wśród nas wciąż szaleje wirus grypy.

Reklama

Wiele zależy też od branży, w jakiej pracujesz. Jeśli jednak twój pracodawca odmówił, nie zrażaj się! Poszukaj dodatkowej pracy na przykład w supermarkecie przy wykładaniu towaru na półkach. Wbrew pozorom ta praca nie zajmuje dużo czasu, a grafik możesz dopasować do swoich możliwości.

Dekoruj świątecznie

Świetnym pomysłem na dorobienie kilku groszy jest samodzielne wykonanie świątecznych ozdób czy stroików. To praca nie tylko dla pań, ale przede wszystkim dla osób uzdolnionych artystycznie. Do wykonania stroiku wystarczy kilka gałązek świerka czy jodły, które możesz ozdobić kokardami, anielskimi włosami, orzechami, laskami cynamonu czy pomalowanymi złotym sprayem szyszkami. To proste! Stroiki bożonarodzeniowe sprzedawać możesz na targach, pod lokalnymi sklepami spożywczymi lub na Allegro.

Podobny sposób na zarobienie kilku groszy to samodzielne wykonanie świątecznych kartek, postaraj się tylko, by były wyjątkowe. Przecież wciąż więcej jest osób, które uważają, że zamiast słać sms-y z oklepanymi wierszykami, lepiej jest zabłysnąć oryginalna kartką świąteczną.


Zarób na tym, co niepotrzebne!

Przedświąteczne porządki to doskonała okazja do tego, by dokonać segregacji rzeczy na potrzebne i całkiem zbędne. Co zrobić z zalegającymi, nieurzytecznymi starociami? Odpowiedź jest prosta- sprzedać! Ubrania, książki, płyty, figurki, biżuteria, elektronika itp. może stać się źródłem dochodu i skutecznie zasilić domowy budżet.

Przecież większości raz przeczytanych książek nie będziesz już czytać, więc ci są nie potrzebne, ubrania z których twoje dzieci już wyrosły też się nie przydadzą, tak jak ich dawno rzucone w kąt zabawki. Książki sprzedasz w antykwariacie, zaś pozostałe przedmioty na aukcjach internetowych. Prawda, że proste?

Joanna Bielas

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: wydatki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy