Reklama

Tego o seksie nie wiedziałyście. To błąd!

Oto kilka ciekawych faktów dotyczących kobiecej seksualności, o których nie miałyście pojęcia. Gwarantujemy!

1. Kobiety częściej myślą o seksie i częściej chcą go uprawiać niż myślą mężczyźni

Pomysł, że mężczyźni są jedynymi, którzy myślą o seksie przez cały dzień, jest bardziej stereotypowy niż fakty. Ostatnie badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych (Kindara Fertility & Ovulation) pokazują, że aż 53 proc. kobiet nie uprawiało seksu tak często, jakby sobie tego życzyło. Prawie trzy czwarte respondentek życzyłoby sobie seksu przynajmniej trzy razy w tygodniu.  Badane myślały też o akcie seksualnym znacznie częściej niż je o to podejrzewano, tzn. trzy razy dziennie...

2. Kobieca seksualność jest znacznie bardziej elastyczna

W 2015 roku w Journal of Personality and Social Psychology opublikowane zostały badania, które wskazywały, że kobieca seksualność nie jest tak do końca jednoznaczna. Oznacza to, że częściej zdarza nam się wchodzić w relacje homo czy biseksualne i przychodzi nam to dużo bardziej naturalnie.

Reklama

Badania te nie generalizują, aczkolwiek odzwierciedlają wyniki wcześniejszych badań, które sugerowały, że kobiety zwyczajnie musiały w swojej ewolucyjnej przeszłości być bardziej elastyczne niż mężczyźni, gdyż częściej zmuszane były by się dostosowywać, żyjąc w małżeństwach poligynicznych. Ta elastyczność zmniejszała konflikty i napięcia wśród żon żyjących z jednym mężczyzną. Jak widać, miała też inne konsekwencje...

3. Podczas okresu seks też jest przyjemny

Coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, przyznaje się do tego, że seks podczas okresu sprawia im przyjemność. Ba, często nawet dużo większą niż w pozostałych dniach cyklu. Wszystko przez to, że w czasie okresu ciało kobiety jest bardziej wrażliwe na dotyk, a pochwa jest wówczas bardzo wilgotna.

Wiele kobiet, o ile nie przeżywa dużego bólu związanego z menstruacją, silniej i szybciej się podnieca w tym czasie. Kobiece ciało zasadniczo przygotowuje się wtedy do reprodukcji, w związku z czym panie mogą czuć się wtedy, mimo wszystko, bardziej seksualnie.

4. Rozmiar penisa nie zawsze ma znaczenie?

W podręcznikach medycyny i seksuologii można znaleźć normy wielkości członka, który - jak się przyjmuje - w stanie erekcji powinien mieć długość od 12 do 16 cm. Seksuolodzy uważają jednak, że tajemnica sukcesu udanego współżycia nie zależy od wielkości penisa, ale od stosowanej techniki współżycia.

Badania pokazują z kolei, że nie wielkość a grubość ma znaczenie. Kto, co lubi...

5. Nie tylko mężczyźni mają wytrysk

Naukowcy udowodnili, że kobiecego wytrysku minimum raz doświadczyło od 54-60 proc. kobiet, ale regularnie przeżywa go jedynie 6 proc. Fakt, że nie u wszystkich kobiet obserwuje się ejakulację, badacze łączą z różnicami w sile skurczy mięśni miednicy.

Odkryto, że kobiety doświadczające wytrysku wyróżniają się niemal dwukrotnie silniejszymi skurczami mięśnia guziczno-łonowego oraz mocniejszymi skurczami cewki moczowej.

6. Jabłka afrodyzjakiem?

Z kolei włoskie badania wykazały, że kobiety, które zjadały więcej jabłek, doświadczały zwiększonej ochoty na seks oraz zwiększonej lubrykacji podczas samego już stosunku.

Jak dookreśla "Medical Daily", naukowcy byli przekonani, że główną rolę odgrywa tu phloretyna, kluczowy związek występujący w jabłkach. Czy faktycznie? Trzeba sprawdzić...

m.

Zobacz również:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy