Reklama

Reklama

Wszystko, co wiemy o ślubie Pippy Middleton

​Pippa Middleton, młodsza siostra księżnej Kate, już 20 maja weźmie ślub. Jej wybrankiem jest milioner James Matthews. Ich ślub jest towarzyskim wydarzeniem roku w Wielkiej Brytanii.

Pippa Middleton jest obiektem zainteresowania brytyjskich mediów od czasu ślubu Kate i Williama. Ceremonia była transmitowana w 180 państwach i oglądało ją dwa miliardy widzów. Pippa była wtedy druhną swojej sławnej siostry. Wystąpiła w dopasowanej białej sukni, która podkreślała jej zgrabną figurę. Od tej pory media śledziły jej życie równie mocno, co książęcej pary.

Kim jest pan młody?

Ukochany Pippy to James Matthews. Milioner i dyrektor generalny korporacji Eden Rock Capital Management, a także były rajdowiec.

Sen z powiek Pippy spędza brat jej ukochanego, Spencer Matthews. Znany jest z licznych romansów i wybryków. Media śledzą jego poczynania odkąd wziął udział w jednym z brytyjski reality show, "Made in Chelsea", które pokazywało życie bogatych i młodych londyńczyków.

Reklama

Ceremonia zaślubin

Ceremonia zaślubin odbędzie się w Englefield, miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od rodzinnego domu Pippy i Kate. W tej ważnej chwili młodej parze będzie towarzyszyć około stu gości. Pippa Middleton wybrała to miejsce nie bez przyczyny. Przed laty to właśnie w tym XII-wiecznym kościele jej rodzice, Carole i Michael Middleton, powiedzieli sobie sakramentalne: "tak".

Dzieci księżnej Kate i Williama, Charlotte i George, będą pomagać w trakcie ceremonii. Syn książęcej pary ma podawać obrączki, córka ma sypać kwiaty przed młodą parą, będzie również najmłodszą druhną Pippy. Jak donoszą brytyjskie media, Kate jest przejęta rolą swoich dzieci, a także nieco zaniepokojona. Nie jest w stanie przewidzieć tego, jak w stresowej sytuacji zachowają się jej pociechy i obawia się, że z nerwów mogą popsuć ceremonię.

Przyjęcie weselne

Przyjęcie ślubne zostanie wydane w rezydencji rodziców panny młodej. Ma się na nim bawić około 350 gości. Mimo że Pippie i Jamesowi zależy na tym, by jak najwięcej szczegółów zachować w tajemnicy, już dziś wiemy, jak będzie wyglądać ich wielki dzień.

W ogrodzie Middletonów stanęła potężnych rozmiarów konstrukcja, którą brytyjskie media okrzyknęły mianem "kryształowego pałacu". Jest to szklany namiot o długości 40 metrów, który razem z montażem kosztuje około pół miliona złotych.

Przyszła para młoda zadbała również o to, by wszystko było na najwyższym poziomie, nawet toalety dla gości. W tym celu zamówiła przenośne łazienki wykończone dębowym drewnem z porcelanowymi umywalkami i lustrami na całej długości. Toalety są w pełni ekologiczne, a ich koszt to około 30 tysięcy złotych.

Najpilniej strzeżoną tajemnicą jest projekt sukni ślubnej Pippy Middleton. Pojawia się wiele plotek. Niektóre media spekulują, że panna młoda zaprezentujevsię w białej i długiej sukni ozdobionej koronką, inne donoszą, że będzie wolała postawić na nowoczesny projekt jednego z brytyjskich projektantów.

Najbardziej prawdopodobną wersją jest ta, że Pippa Middleton zdecydowała się zaufać Gilesowi Deacon’owi. Projektant był widziany, gdy wychodził z jej rezydencji z naręczem różnych sukien.

W kwestii welonu panna młoda miała postawić na projekt Stephenowi Jones’owi. Jego koszt szacuje się na 10 tysięcy złotych. Suknia kosztowała pięć razy więcej, była już wielokrotnie przerabiana, bo panna młoda zgubiła kilka kilogramów przed ślubem.

Lista gości

Szacuje się, że na weselu Pippy i James’a będzie bawić się 350 gości. Każdy z nich miał zostać poproszony o wzięcie ze sobą dwóch strojów na tę okazję.

Wśród zaproszonych osób najwięcej emocji wywołuje książęca para. Kate i William przyjdą na ceremonię razem z dziećmi, jednak siostra panny młodej nie będzie jej druhną. Postanowiła tego dnia trzymać się w cieniu, by nie przyćmić swoją obecnością panny młodej. Zaoferowała również swoją pomoc i nalegała, by goście nie zostawiali swoich dzieci pod opieką nianiek, sama z chęcią zajmie się nimi tego dnia.

Od początku wiadomo było, że książę Harry także pojawi się na ceremonii. Odkąd poznał Pippę Middleton utrzymuje z nią ciepłe stosunki. Kilka tygodni temu pojawiły się plotki świadczące o tym, że panna młoda nie chce widzieć na swoim weselu jego partnerki, amerykańskiej aktorki Meghan Markle. To miał być pierwszy raz, kiedy zakochani oficjalnie pojawiliby się razem i Pippa obawiała się, że ten fakt przyćmi jej wesele. Jednak paparazzi przyłapali księcia z nową dziewczyną już wcześniej, na charytatywnym turnieju polo, więc pozycja panny młodej nie jest zagrożona, a Meghan Markle już dzień przed ślubem przyleciała do Londynu, by przygotować się do ceremonii.

Wieczór panieński Pippy

Wieczór panieński Pippy Middleton odbył się w marcu. Był luksusowy i bardzo kameralny. Tego dnia towarzyszyła jej jedynie Kate. Siostry udały się do Francji prywatnym samolotem swoich rodziców. Tam spędziły weekend na nartach. Zatrzymały się w ekskluzywnej willi, gdzie do dyspozycji miały prywatne pokojówki i kucharza, a przez właścicieli apartamentu zostały zasypane prezentami.

Zaręczyny Pippy i James'a

Pippa Middleton i James Matthews poznali się w hotelu należącym do rodziny pana młodego. Po kilku wspólnych spotkaniach postanowili się rozstać. Lata później dali sobie jeszcze jedną szansę i James oświadczył się Pippie w ubiegłym roku podczas wycieczki do słynnej Krainy Jezior. Kilka dni później na jej palcu można było zobaczyć czterokaratowy diament wykonany przez jednego z najlepszych brytyjskich jubilerów.

Para uwielbia wspólnie jeździć na nartach, wzięli udział w kilku oficjalnych zawodach w Norwegii. James Matthews ukończył tę samą szkołę co książę Harry i William, Eton College.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy