Reklama

Reklama

Zamiast kwiatka

Czym zastąpić kwiaty dla państwa młodych?

Kwiaty są niezaprzeczalnie piękne i każdy bez wyjątku lubi je dostawać. Trudno się jednak nimi nacieszyć w ferworze ślubno-weselnych obowiązków.

W ostatnich latach coraz więcej par zastanawia się przed ślubem nad tym, czym chcieliby zastąpić naręcza kolorowego kwiecia. Kiedy już dokonają wyboru, za pomocą zaproszeń informują swoich gości, co widzieliby najchętniej. Zazwyczaj przekazują taką informację przy pomocy zabawnego wierszyka.

Może się zdarzyć, iż taka podpowiedź będzie przez niektórych odebrana jako nietakt, jednak jest to dość postępujące zjawisko i większość gości z pewnością przyklaśnie mu z aprobatą. Za takim rozwiązaniem przemawia również możliwość spersonalizowania takiego drobnego prezentu. Każda butelka wina czy książka może zostać opatrzona odpowiednią dedykacją, a para młoda sięgając po nie nawet po kilku miesiącach czy latach, na pewno wspomni zarówno swój ślub jak i bliskie osoby z łezką w oku.

Reklama

TOP 10

1.       Wina, wina, wina, wina dajcie!

To jeden z najczęściej wybieranych pomysłów. Wielbicieli  wyszukanych trunków nie brakuje. Oprócz wina może to być również często kolekcjonowana whiskey.

2.       Dobra książka

"Dom bez książek to pusty dom" jak mówi przysłowie. Nic więc dziwnego, że niektóre pary w związku z wejściem na nową drogę życia postanawiają powiększać swoją bibliotekę.

3.       Kinomania

Podobnie jak w przypadku zagorzałych czytelników, fani kina też mogą zgromadzić imponujący zbiór filmów na DVD.

4.       Szczęśliwy los

Taką opcję wybierają młodzi liczący na wyjątkowy łut szczęścia w tym niezwykłym dla siebie dniu.

5.       Pomocna dłoń

Często pary młode decydują się na przekazanie odrobiny szczęścia w potrzebujące ręce. Proszą o oddanie drobnych kwot na wybrany, bliski ich sercom cel charytatywny.

6.       Kolekcjonerstwo

Kubki, filiżanki, świeczki to tylko niektóre z propozycji małych, domowych kolekcji.

7.       Sama słodycz

Na osłodzenie miodowego miesiąca lub wspólne chwile z zaproszonymi na wieczór gośćmi, np. przy oglądaniu ślubnego filmu pamiątkowego.

8.       Do przytulenia

Dla maluchów z okolicznych domów dziecka lub biednych rodzin.

9.       Coś dla czworonogów

Miłośnicy zwierząt najczęściej proszą o karmę dla psów lub kotów, którą następnie przekazują do najbliższego schroniska.

10.   A może jednak kwiatek?

Ostatnio dużą popularność, szczególnie wśród fanów zieleni, zdobywa pomysł na szybkie kompletowanie domowego ogrodu. W tym przypadku kwiatom mówi się zdecydowane "tak", ale tylko tym doniczkowym.

Marta Koszarek

Wedding

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy