Reklama

Aby zmiękczyć uprane ubrania i ręczniki

Zwykle przyczyną sztywnienia tkanin jest duża ilość detergentu. Jeżeli go nie wypłuczesz, odkłada się na włóknach i sprawia, że stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku.

Dodatkowe płukanie

Włóż uprane rzeczy do bębna i ustaw program  o najwyższej temperaturze (zgodnie z informacjami na metce) i wirowanie na minimum. Do pojemnika na proszek nie wlewaj (ani nie wsypuj) detergentu, ale tylko szklankę octu lub sody (do jasnych rzeczy). Dzięki temu usuniesz resztki środka do prania.

 

Soda, ocet i... olejek eteryczny

Podczas każdego cyklu dodawaj po 1/4  szklanki octu albo sody lub soli morskiej oraz 5 kropli olejku eterycznego. Albo wsypuj/wlewaj wszystko do pojemnika przeznaczonego  na środek do drugiego prania.

Kwasek cytrynowy

 Połącz 220 ml wody, 40 g kwasku i 4-5 kropli olejku z drzewa herbacianego. Podczas każdego płukania dodaj po 2-3 łyżki. 

Reklama

Zmiękczacz do tkanin

 Jeśli używasz pralki automatycznej, wlej go do szufladki dozownika, obok której jest miejsce na proszek. Pralka sama pobierze płyn (od 8 zł/l) podczas cyklu. Gdy jest półautomatyczna, użyj go do ostatniego płukania. Podczas prania ręcznego dolej go do miski z wodą i zamocz odzież na 5 minut. Wyżmij i wysusz.

W suszarce

Wrzuć do niej ręczniki na 10 minut (bez grzania), aby je zmiękczyć. Potem powieś na sznurku.

Kulki (piłki)

 Ułatwiają suszenie i "rozluźniają" włókna (13 zł/2 szt.). Wrzucaj je do suszarki albo do bębna pralki. Obracając się, "rozbijają" odzież  i zapobiegają jej twardnieniu.


Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy