Reklama

Agata Duda czy Jolanta Kwaśniewska – która z nich jest królową świątecznych stylizacji?

Agata Kornhauser-Duda, czy Jolanta Kwaśniewska? To pytanie może rozbrzmiewać w wielu kontekstach, także i modowym. Jedno nie ulega wątpliwości – Pierwsze Damy i ich styl często może być inspiracją modową, także wtedy, kiedy nie wiemy, w co się ubrać, gdy zasiadamy przy świątecznym stole.

Obecnie Agata Kornhauser-Duda, czy w przeszłości - Jolanta Kwaśniewska, były bacznie obserwowane podczas ważnych wydarzeń, takich jak świąteczne spotkania i przemowy. Pierwsze Damy wówczas zwracały się do Polaków, by złożyć im życzenia, a ocenie poddawane były nie tylko ich słowa, ale także wygląd. Z pewnością wiele Polek może inspirować się świątecznym wydaniem ich stylu.

Zbliżające się Boże Narodzenie i mnogość trendów sprawiają, że niekiedy nie wiemy, w co się ubrać na wigilijne spotkanie z rodziną.

Z pomocą przychodzą tutaj sytuacje Pierwszych Dam RP, które zachwycają prostotą i klasą. Żony prezydentów Polski często wybierają klasyczne kroje, które sprawdzają się od lat i są gwarancją tego, że będziemy wglądać stosownie do okazji.

Reklama

Uchroni to nas także od zaliczenia modowej wpadki - większość krojów jest wyważona i zazwyczaj zakrywa, to, co powinno zostać zakryte podczas bardzo oficjalnego spotkania.

Dlatego taką modą zawsze warto się inspirować i mieć w zanadrzu kilka modowych asów.

Jolanta Kwaśniewska jako ikona mody przy każdej okazji, nie tylko w święta

Choć Jolanta Kwaśniewska była Pierwszą Damą w latach 1995-2005, to jej stylizacje wciąż budzą podziw, a panie chętnie czerpią z jej modowych pomysłów.

Dla wielu osób Jolanta Kwaśniewska jest ikoną mody w Polsce i choć biegnącego czasu, wciąż inspiruje Polki do tego, by wyglądać modnie i szykownie.

Pierwsza Dama zawsze wiedziała, jak odjąć sobie lat stylizacją, jednocześnie nie odsłaniając zbyt wiele i nie siląc się na coś, co kompletnie do niej nie pasowało.

W swojej szafie, zarówno za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, jak i obecnie, Jolanta Kwaśniewska stawia na podstawowe kolory, kilka prostych, bazowych części ubrań, jak biała koszula, prosta czarna spódnica, czarna sukienka, proste spodnie.

Jeżeli chodzi zaś o kolory była Pierwsza Dama zawsze stawiała na klasykę - biele, czernie, beże oraz szarości, to jej ulubione typy, które zawsze się sprawdzały przy ważnych wydarzeniach, nawet takich jak święta.

Biel i czerń mogą stanowić bazę i być tłem dla bardziej widocznych, nawet ekstrawaganckich dodatków, czy śmielszej fryzury. Kolorów tych także nie należy się bać podczas Bożego Narodzenia. Klasyka mile widziana jest przy wigilijnym stole i absolutnie nie obowiązuje tylko czerwień, czy zieleń. To właśnie do czarnej sukienki możemy dobrać czerwone dodatki, które będą tylko akcentem. 

Agata Korhnauser-Duda fanka klasyki z odrobiną magii

Zdania na temat stylu obecnej Pierwszej Damy bywają podzielone. Jednak nie sposób jej odmówić konsekwencji w doborze swojej szafy. Żona Andrzeja Dudy uwielbia prostotę i klasyczne kroje, niestraszne są jej garsonki.

Niekiedy jej styl jest nieco "nauczycielski", ale Pierwsza Dama przełamuje go kolorami i wzorami!

Już niejednokrotnie przy świątecznych spotkaniach pokazała się w niezwykle klasycznych krojach sukienek, czy garniturów, ale zawsze towarzyszyły tym wyborom akcenty świąteczne - materiał w czerwoną kratę, połączenie kolorów czerwonego i zielonego.

To nasuwało typowo bożonarodzeniowe skojarzenia, a o to Agacie Kornhauser-Dudzie z pewnością mogło chodzić. 

Atutem wybrania bardzo klasycznych krojów i bazowanie na ograniczonej liczbie kolorów jest to, że takie ubrania sprawdzą się nie tylko przy świątecznym stole, ale także przy innych okazjach. Może więc nie warto kupować coś z myślą tylko o Bożym Narodzeniu, ale o reszcie wydarzeń także. 

Wtedy unikniemy problemu przy kolejnym święcie i nie będziemy zastanawiać się, co na siebie założyć. 

Najpierw charakter, potem wygląd? Randkuj w ciemno na anonimowym czacie

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Kornhauser-Duda | Jolanta Kwaśniewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy