Reklama

Reklama

Azjatycka cera

Ten kosmetyczny hit z Korei rządzi na drogeryjnych półkach. Są też takie, co bąbelkują. I dobrze, każdej z nas należy się trochę luksusu.

Wszystkie wiemy, jak długo młodo wyglądają koreańskie kobiety. To zasługa nie tylko diety, ale również regularnej pielęgnacji. One mają na tym punkcie bzika. Nic dziwnego - ich cera jest promienna i gładka.

Sekret pięknej skóry 

Jednym z punktów ich pielęgnacji, który stosują nałogowo, są maseczki w płacie. 

Nasączone dobroczynnymi składnikami, które kocha twoja skóra, np. nawilżającymi, oczyszczającymi czy ujędrniającymi - dają niemal natychmiastowe efekty. 

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te z wysoką zawartością śluzu ze ślimaka, który jest szczególnie polecany do cery dojrzałej. Maska w płacie to kawałek (często również ekologicznego materiału), który jest tak wyprofilowany, by idealnie przylegać do twarzy. A wtedy aktywne substancje w nim zawarte równomiernie i dłużej (niż w przypadku zwykłych maseczek) wnikają głęboko w skórę. Dlatego radzimy, jeśli dotąd tego typu produktów nie stosowałaś, zacznij. 

Reklama

Kiedy po nie sięgać? 

Koreanki robią je codziennie. Ale ty spróbuj chociaż raz w tygodniu. Stosuj na czystą cerę. Aby twoja skóra jak najbardziej skorzystała na maseczce, musi być umyta i stonizowana. 

Wtedy lepiej wchłonie wszystkie aktywne substancje. Trzymaj ją ok. 20 minut. Potem już nie musisz stosować żadnych kosmetyków. Skóra po niej jest nawilżona i miękka. 

Zobacz także: 


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy