Bądź gotowa na lato – wszystko, co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Chciałabyś cieszyć się gładką skórą przez cały rok? Depilacja laserowa gwarantuje trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała już po 3-4 zabiegach. Zanim jednak umówisz się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, sprawdź, o czym powinnaś pamiętać, aby uzyskać jak najlepszy rezultat.

Czym jest i jak wygląda depilacja laserowa?

Nie bez powodu lasery na stałe zagościły w gabinetach kosmetycznych. W porównaniu z innymi metodami depilacji są one bezkonkurencyjne. Depilacja laserowa zapewnia całkowite usunięcie włosków w wybranej partii ciała, np. pach, nóg czy okolic bikini, a dodatkowo nie musi podrażniać skóry. Jak to możliwe, że laser trwale usuwa owłosienie?

Zabieg depilacji laserowej polega na przyłożeniu głowicy lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Urządzenie emituje wiązkę światła pochłanianą przez melaninę (grupę pigmentów zawartych w skórze). Efektem tego procesu jest ciepło, które następnie jest rozpraszane, co skutecznie niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosków.

Depilacja laserowa w Warszawie - sprzęt i doświadczenie gabinetu

W Warszawie działa wiele gabinetów kosmetycznych. W którym z nich warto umówić się na zabieg permanentnej depilacji laserowej? Wybór powinien być uzależniony od sprzętu, z jakiego korzysta gabinet kosmetyczny. Do najskuteczniejszych laserów dedykowanych usuwaniu zbędnego owłosienia należą lasery diodowe, np. LightSheer.

Depilacja laserowa przy użyciu wspomnianego lasera LightSheer jest bezpieczna, a jednocześnie skuteczna. Urządzenie emituje fale o długości 810 nanometrów, które skutecznie docierają do mieszków włosowych i je niszczą. Depilacja laserowa w Warszawie przy użyciu właśnie tego lasera jest oferowana przez m.in. Studio Laser.

Wybierając gabinet kosmetyczny, warto zwrócić uwagę również na doświadczenie pracujących w nim specjalistów.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony przygotowaniem skóry. Jeżeli zdecydowałaś się na depilację laserową, pamiętaj, aby na około miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z kąpieli słonecznych, odstawić herbatki ziołowe z dziurawcem oraz nie stosować kremów do depilacji czy z witaminą A lub C. Dzień przed zabiegiem powinnaś usunąć włosy za pomocą maszynki, a w dniu zabiegu oczyścić skórę - nie używaj dezodorantu ani kremu.

Profesjonalny gabinet depilacji zaprasza klientki na próbę laserową. Jej celem jest sprawdzenie, jak skóra reaguje na wiązkę światła emitowaną przez urządzenie. Jeżeli nie pojawi się uczulenie czy inne niepożądane działania, depilacja laserowa będzie w pełni bezpieczna.

Depilacja laserowa - ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

Aby trwale usunąć zbędne owłosienie, nie wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej - potrzebna jest ich cała seria. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 3 do 6 zabiegów w odstępach co kilka tygodni. Powodem jest cykl wzrostu włosów - nie rosną one w sposób synchroniczny. Jeden zabieg trwale usuwa ok. 30 proc. włosków.

Specjaliści wyróżniają trzy fazy wzrostu włosków - anagen, katagen i telogen. Tylko pierwsza faza to faza aktywnego wzrostu włosów. Właśnie wówczas wiązka światła lasera jest w stanie skutecznie dotrzeć do mieszków włosowych.

Po usunięciu owłosienia należy jeszcze pamiętać o utrwalaniu efektów. Gabinet depilacji laserowej najlepiej odwiedzać raz w roku. Przeprowadzony wówczas zabieg depilacji laserowej usuwa pojedyncze włoski, które pojawiły się na skórze w efekcie np. zmian hormonalnych.

Pielęgnacja skóry po depilacji - wskazówki

Po zabiegu depilacji laserowej skóra pach, nóg czy okolic bikini może być zaczerwieniona lub podrażniona, może też pojawić się obrzęk okołomieszkowy - wiele zależy od Twoich predyspozycji. Dbanie o te obszary ciała sprowadza się do korzystania z kremów zapobiegających oparzeniom i zapewniających optymalne nawilżenie skóry.

Aby dodatkowo nie podrażniać skóry, zrezygnuj z opalania, gorących kąpieli, basenu czy sauny. Odstaw też dotychczas stosowane kosmetyki, w tym złuszczające naskórek. Niewskazane jest także wyrywanie włosów. Jeżeli poddałaś się depilacji twarzy, pamiętaj, aby przez kilka kolejnych tygodni stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, np. SPF 50.
https://www.studiolaser-depilacja.pl/