Reklama

Reklama

By włosy się nie elektryzowały

Włosy i ubrania się elektryzują, unoszą i nieprzyjemnie „strzelają”, szczególnie gdy są cienkie, delikatne, suche lub zniszczone. By zminimalizować ten efekt, zadbaj o prawidłowe nawilżenie i odżywienie pasm. Poza tym noś taką czapkę, która pozwalała włosom oddychać – najlepiej z wełny lub bawełny. Natomiast źle na włosy wpływają czapki, które zbyt mocno opinają głowę.

Dobrze wysusz

Z a elektryzowanie się włosów przywykłaś obwiniać wyłącznie czapkę? Nie tylko ona jest winna. O tym, żeby pasma się nie elektryzowały, warto pomyśleć podczas mycia głowy, na etapie ich płukania. Zaleca się płukanie włosów w lekko gazowanej wodzie lub occie jabłkowym (wymieszanym z wodą w proporcji 1:1). Elektryzowaniu się sprzyja także poranne suszenie włosów zbyt gorącym nawiewem suszarki - lepiej użyć chłodnego. Co prawda wtedy suszenie trwa dłużej, ale łuski włosów domykają się, pasma wygładzają i mniej elektryzują. Warto także kupić suszarkę z funkcją jonizacyjną - neutralizuje elektryzowanie się włosów. Poza tym takie suszenie włosów sprawia, że stają się zdrowsze i ładniejsze.

Reklama

Zastosuj olejek

 Przez całą zimę noś w torebce delikatny, suchy olejek do włosów - nie obciąża ich. Po przyjściu do pracy i ściągnięciu czapki rozetrzyj w dłoniach kilka kropli olejku (nie więcej!), a następnie całą dłonią, dwoma, trzema ruchami wygładź włosy. Nie tylko skutecznie je zdyscyplinujesz, ale i ładnie nabłyszczysz. Zapomniałaś olejku? Użyj odrobiny kremu do rąk. W ostateczności zmocz dłonie i przeciągnij nimi delikatnie po włosach.

Użyj lakieru

 Równie skuteczny co olejek jest lakier do włosów - to opcja dla tych pań, które wolą mieć lekko usztywnioną fryzurę. Lakier działa jak zimne powietrze - zamyka łuski włosów. Wtedy do ich wnętrza nie dostają się jony dodatnie i włos się nie elektryzuje. Lakier powinien być delikatny, nie mocno utrwalający, taki, który nie skleja włosów i którego nadmiar łatwo można wyczesać grzebieniem. Spryskaj włosy od nasady po końce - od razu wrócą na swoje miejsce.

Czesz szczotką

Na elektryzowanie się włosów ma wpływ również to, czym je czeszemy. Najlepiej wybierać drewniane grzebienie o szeroko rozstawionych ząbkach lub drewniane szczotki z naturalnym włosiem.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy