Reklama

Reklama

Cera idealna

Jaki podkład jest najlepszy dla ciebie?

Fluid

Jest najpopularniejszym kosmetykiem do makijażu wśród kobiet dojrzałych.

Zalety: Fluidy dobrze kryją nawet wyraźne niedoskonałości cery, jak krostki, pajączki i przebarwienia. Te przeznaczone dla skóry dojrzałej również maskują drobne zmarszczki. Mają mnóstwo odcieni, dlatego można je idealnie dobrać do kolorytu cery.

Wady: Nieumiejętnie nałożony, może się zbierać w zagłębieniach skóry. Podkładu nie można od razu nałożyć na nakremowaną twarz, bo kosmetyk zacznie się "wałkować". Odcienie trzeba zmieniać wraz z porami roku.

Reklama

Krem BB

To kosmetyk, który pojawił się niedawno, ale niezwykle szybko zdobył uznanie Polek.

Zalety: Krem BB pierwotnie był przeznaczony do pielęgnacji skóry po zabiegach kosmetycznych; dziś też do makijażu. Zawiera bardzo dużo składników nawilżających i odżywczych. Z tego powodu pod krem BB nie trzeba nakładać innego. Bardzo delikatnie wyrównuje koloryt cery, dlatego jest idealny dla pań, które lubią lekki, naturalny makijaż. Nałożony na cerę, współgra z jej kolorytem.

Wady: Nie ukryje niedoskonałości cery ani zmarszczek. Choć ma lekką konsystencję, nałożony w nadmiarze, powoduje efekt "maski".

Krem CC

Jest najmłodszy na rynku, ale to najpoważniejszy konkurent kremu BB.

Zalety: O kremie CC mówi się, że jest mocniejszą wersją kremu BB. Ma bowiem większe stężenie składników pielęgnujących, a także znacznie więcej pigmentu. Pod niego również nie trzeba nakładać kremu. Ma lekką konsystencję, ale dość dobrze radzi sobie z maskowaniem niewielkich niedoskonałości cery, jak zaczerwienienia. Z reguły zawiera też filtry UVA i UVB.

Wady: Niestety, jest niewielki wybór odcieni kremu CC, dlatego trudno jest o idealne dopasowanie kosmetyku do kolorytu cery. Nie jest to krem przeznaczony dla pań dojrzałych, gdyż nie maskuje nawet drobnych zmarszczek.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: makijaż | podkład | fluid | krem bb | krem cc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy