Reklama

Cienkie brwi powracają. Warto się na nie zdecydować?

Cienkie brwi powracają jak bumerang. Królowały w latach 30., były również symbolem lat 90. i 2000. Później na długo zapomnieliśmy o wyskubanych brwiach. Podczas wizyty u kosmetyczki decydowaliśmy się na bardziej naturalny efekt. Jak się okazuje, cienkie brwi wracają do łask. Kto powinien się na nie zdecydować?

Cienkie brwi: historia

Cienkie brwi w latach 30. były najbardziej pożądaną stylizacją. Kobiety masowo skubały włoski, by wyglądać, jak Marlene Dietrich. Panie inspirujące się gwiazdami kina stawiały na mocno wyregulowane brwi o półokrągłym kształcie.

Moda na cienkie brwi powróciła w latach 90. i trwała aż do XXI wieku. Początek nowego stulecia to czas eksperymentowania z makijażem. Brwi wówczas były nie tylko cienkie, ale także bardzo jasne - prawie niewidoczne. Ten trend lansowała między innymi Christina Aguilera.

Później na długi czas zapomnieliśmy o wyskubanych brwiach. Instagram sprawił, że popularność zyskały idealnie obrysowane brwi, starannie dopasowane do kształtu twarzy i oczu. Wiele gwiazd, prezentując swój sprzeciw wobec wyśrubowanych kanonów, nie stylizowało brwi,  stawiając na naturalny efekt.

Reklama

Niedawno Bella Hadid, jedna z najbardziej wpływowych influencerek oraz modelka, opublikowała na Instagramie zdjęcie, które sprawiło, że makijażyści i osoby zajmujące się kreowaniem wizerunku wstrzymali oddech. Modelka znacząco wyskubał brwi. Czy to znak, że cieniutkie kreseczki znów wrócą do mody?

Cienkie brwi: Jak wykonać?

Decyzja o wyskubaniu brwi powinna być przemyślana. Nie warto kierować się impulsem i ślepo podążać za trendami - nawet jeśli wyznacza je Bella Hadid. Przed tak odważną regulacją najlepiej skonsultować się z kosmetyczką, która, biorąc pod uwagę kształt twarzy, doradzi, jaka  stylizacja będzie najkorzystniejsza. 

Nawet jeśli cienkie brwi bardzo ci się podobają, nie wykonuj ich sama, przed lustrem. To najczęstszy błąd popełniany przez Polki. Trudno wówczas osiągnąć zadowalający efekt. Brwi po wyskubaniu mogą okazać się nierówne.

Cienkie brwi: Dla kogo?

Cienkie brwi nadają lekkości twarzy. Pasują do delikatnych i kobiecych rysów. Jeśli przesadzisz, mogą wyglądać karykaturalnie i infantylnie. Zaokrąglone i cienkie brwi najkorzystniej prezentują się  w połączeniu z kwadratowym kształtem twarzy.  

***

Przeczytaj też:

Borówka brusznica zwana także czerwoną. Jakie ma właściwości?

Azja otwiera się na turystów. Jest jednak "ale"

Córka Przemysława Salety potrzebuje pomocy! Dramatyczna sytuacja

Zobacz więcej:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy