Reklama

Reklama

Co przyspiesza starzenie się skóry? Czas zmienić nawyki

Wielu kobietom zależy na zatrzymaniu upływającego czasu, który ma wpływ na wygląd ich skóry. Wbrew pozorom tajemnica młodego wyglądu tkwi w prostych codziennych czynnościach. Wystarczy zmiana kilku nawyków, by opóźnić proces starzenia skóry.

Co przyspiesza starzenie i jak zadbać o młody wygląd skóry?

By zachować młody wygląd, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Warto skupić się na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu produktami, które są dobrane do naszej cery. 

Ponadto do codziennej rutyny pielęgnacyjnej istotne jest dołączenie kremów z filtrem, które ochronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a co za tym idzie, także przed starzeniem skóry. Kremów z filtrem należy używać nie tylko latem, ale przez cały rok.

Chcąc zachować młody wygląd skóry, należy jak najszybciej zrezygnować z używek. Wpływają one negatywnie nie tylko na zdrowie, ale także urodę. 

Reklama

Częste sięganie po używki to czynnik, który ma wpływ na proces starzenia. Papierosy pogłębiają zmarszczki wokół ust, a alkohol może przyczynić się do utraty jędrności skóry.

Oprócz tego, by cieszyć się młodym wyglądem, należy zadbać o dietę bogatą w witaminy i minerały, a także dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Do utraty młodego wyglądu przyczynia się także stres. Wpływa on na wygląd skóry i przyspiesza proces starzenia. 

Czytaj więcej:

Z dumą prezentuje niedoskonałości. Hejterzy nie dają jej żyć!

Żel aloesowy. Jak działa i jakie ma właściwości pielęgnacyjne?

Gorzka sól epsom. Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy