Co robić, aby baterie działały jak najdłużej?
Czy wiedziałaś, że nie wszystkie są tak samo wydajne? Dowiedz się, jak maksymalnie wydłużyć czas działania baterii.
Jesienią, im krótsze stają się dni,tym więcej czasu spędzamy w domu z bliskimi. I dużo bardziej niż latem potrzebujemy niezawodnego źródła energii. Od naszych ciśnieniomierzy, radioodbiorników czy jonizatorów powietrza oczekujemy stałej gotowości do pracy.
Tego samego wymagają nasze dzieci i wnuki od swoich interaktywnych zabawek. Sprzęty elektroniczne sprostają naszym oczekiwaniom, jeśli tylko będziemy właściwie dbać o żywot zasilających je baterii.
Przechowuj je w suchym miejscu
Przenośne źródła energii nie tolerują wilgoci. Pod jej wpływem ulegają korozji i zniszczeniu, stanowiąc zagrożenie dla działania sprzętów elektronicznych i naszego zdrowia. Zawsze trzymaj je z dala od źródeł pary wodnej, w temperaturze pokojowej.
Nie wystawiaj ich na słońce
Jeśli korzystasz z urządzenia poza domem, wysokie temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych, mogą spowodować wyciek z baterii do jego wnętrza. Pamiętaj, by po skończonej pracy, np. z aparatem fotograficznym, usunąć z niego baterie.
Z daleka od metalu
Bliskie sąsiedztwo metalowych przedmiotów sprawia, że baterie tracą moc. Trzymaj je w oddzielnej szufladzie albo pudełku.
Kupuj wydajne baterie
Taniej nie znaczy lepiej. Przenośne źródła energii różnią się nie tylko ceną, ale też takimi parametrami, jak moc, wydajność, zawartość. Np. budowa baterii alkaicznych, gwarantuje większą moc i nawet 20-krotnie dłuższy czas pracy twojego urządzenia niż baterie cynkowo-węglowe. To również gwarancja bezpieczeństwa twojego sprzętu na długi czas.
Zobacz także: