Reklama

Co robić, by zachować młodość szyi

Jej wygląd najczęściej zdradza twój wiek. Zamiast ukrywać szyję pod golfem lub apaszką, zmień nawyki pielęgnacyjne!

Poranne i wieczorne nakładanie kremu często kończysz na linii żuchwy? To duży błąd! Skóra szyi i dekoltu jest cieńsza, delikatniejsza, więc szybciej podlega procesom starzenia. W warunkach domowych pamiętaj o codziennym, dokładnym jej oczyszczaniu.

Robiąc demakijaż, nie omijaj szyi! Nie zapominaj również o jej tonizacji – przecieraj płatkiem kosmetycznym od dołu ku górze. Raz w tygodniu stosuj piling. Możesz go zrobić sama, stosując cukier z dodatkiem miodu i kilku kropli cytryny. Pamiętaj też o systematycznym nakładaniu kremu do pielęgnacji, najlepiej dobranego przez profesjonalnego kosmetologa, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.

Reklama

Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji właśnie tego obszaru ciała. Aby dodatkowo wspomóc procesy regeneracyjne, przed aplikacją produktu stosuj automasaż. Po 40. roku życia, raz w roku warto też skorzystać z profesjonalnego zabiegu. Najskuteczniejsze będą gabinetowe pilingi, kuracje laserowe i mezoterapie.

Optycznie smuklejsza

Makijaż pomoże ci ukryć przebarwienia i wyszczuplić szyję. Wystarczy narysować rozświetlaczem dwie pionowe linie po bokach i dokładnie rozetrzeć.

Ujędrniający automasaż

1. Oklepywanie. Zanim zaczniesz, oczyść skórę i rozgrzej dłonie. Opuszkami palców delikatnie oklepuj skórę od dekoltu po żuchwę.

2. Uciskanie. Zaciśnij dłonie w pięści i knykciami ugniataj szyję po obu stronach. Kciukami uciskaj od dołu linię żuchwy miejsce przy miejscu.

3. Głaskanie. Gładź najpierw po skosie skórę od ramienia po dekolt. Następnie ku górze, przesuwając dłonie z jednej strony do drugiej.

Dokładne oczyszczenie skóry, delikatny piling i preparat antystarzeniowy to podstawowy zestaw ratunkowy dla skóry szyi i dekoltu.

DOMINIKA SOBAŃSKA kosmetolog

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy