Reklama

Co znajdziesz w kremach

Aby kosmetyk działał dobrze, musi zawierać właściwe substancje. Sprawdź, co mogą składniki kremów.

Peptydy

Są to białka naśladujące działanie toksyny botulinowej. Znajdziesz je przede wszystkim w odmładzających kremach do twarzy przeznaczonych dla skóry tracącej jędrność.

Kosmetyki z peptydami zaliczane są do kosmeceutyków, czyli produktów łączących cechy kosmetyków i leków. Maleńkie cząsteczki peptydów, czyli aminokwasów, wnikają głęboko w skórę i pobudzają ją do produkcji włókien odpowiedzialnych za napięcie i gładkość skóry. Krem z peptydami warto nakładać na okolice ust, ponieważ skóra w tych okolicach twarzy starzeje się najszybciej.

Reklama

Fitohormony

Są to substancje roślinne, które mają działanie podobne do żeńskich hormonów płciowych, czyli estrogenów - zapewniają one m.in. młody wygląd skóry.

Fitohormony w kremach gwarantują odpowiednie nawilżenie cery, dzięki czemu zwiększa się jej napięcie i elastyczność, poprawia koloryt. Drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra jest zrelaksowana i odprężona. Kosmetyki z fitohormonami polecane są paniom w okresie okołomenopauzalnym, gdy spada poziom hormonów.

Koenzym Q10

Inaczej - ubichinon jest substancją podobną do witamin, działa jak witamina E - odpowiada za wytwarzanie energii w każdej komórce organizmu. Pobudza układ odpornościowy, zwiększa dotlenienie tkanek i opóźnia starzenie się organizmu.

Ma zdolność przenikania do żywych warstw naskórka. Preparaty z koenzymem Q10 w wyższych stężeniach są szczególnie polecane osobom po 40. roku życia.

Witaminy

Niemal każdy krem ma je w swoim składzie. Badania wykazały, że każda z witamin ma inny zakres działania, ale łącząc niektóre z nich w jednym preparacie, można znacznie zwiększyć ich potencjał. Jednak - żeby rzeczywiście odczuć dobroczynne działanie witamin - muszą one być w odpowiednim stężeniu i takiej postaci, która pozwoli im wniknąć głębiej w naskórek.

Witamina A znajduje się w kremach najczęściej w postaci retinolu. Uelastycznia skórę i odmładza. Witamina C natomiast odświeża i ujędrnia cerę.

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy