Cudowna moc olejków

Rzymianki, Egipcjanki już wieki temu nacierały olejkami ciało i włosy, by zachować urodę.

Jeden kosmetyk rozwiąże wiele problemów
Jeden kosmetyk rozwiąże wiele problemów123RF/PICSEL

Włosy po słońcu

Olejek to najlepsze rozwiązanie dla osób, których włosy podczas wakacji stały się niesforne, matowe, zaczęły się puszyć. Olejek do pielęgnacji włosów, wbrew pozorom, nie obciąża ich - łatwo się rozprowadza na pasmach.

W zależności od potrzeb, olejki można stosować jak maseczkę termiczną (rozczesać ją na całej długości pasm, owinąć ręcznikiem, po 30 min umyć głowę), wcierać w puszące i przesuszone końce kilka razy dziennie lub stosować jak odżywkę bez spłukiwania na wilgotne umyte włosy.

Jaśniejsza i gładsza cera

Olejki stały się prawdziwym panaceum na przypadłości cery dojrzałej. Skutecznie redukują zmarszczki, wygładzają cerę, ujędrniają i nawilżają. Dzięki zawartości witaminy E mają silne właściwości pobudzające skórę do odbudowy.

Dodatek olejku w peelingu do cery sprawia, że złuszczaniu nie towarzyszy uczucie ściągniętej skóry. Naturalne olejki mają jeszcze jedną zaletę - delikatnie pielęgnują cerę wrażliwą i skłonną do alergii, ponieważ nie zawierają parabenów ani substancji zapachowych.

Blizny, rozstępy, wiotkość

Wielokierunkowe działanie roślinnych olejków sprawdza się również w pielęgnacji skóry całego ciała. Wg przeprowadzonych badań, olejki uelastycznią i ujędrnią skórę nawet przy takich problemach, jak blizny, rozstępy, wiotkość i przebarwienia naskórka związane z wiekiem.

Olejki są również niezrównanym preparatem w walce z szorstką skórą pięt, łokci, kolan, a także przy kruchych i łamliwych paznokciach. Ich specjalna formuła sprawia, że szybko się wchłaniają, nie pozostawiają tłustego filmu na skórze i nie brudzą ubrań.

Świat & Ludzie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas