Reklama

Reklama

Czym wyczyścić dywany i chodniki?

Możesz to zrobić za pomocą gotowych preparatów. Ale najlepiej używaj domowych sposobów.

Amoniak

Aby pozbyć się plam, potrzyj je gąbką zmoczoną w roztworze amoniaku (szklanka na dwa litry ciepłej wody). Osusz czyszczone miejsce, w razie potrzeby powtórz te czynności.

Ocet

Świeże zabrudzenia potraktuj mieszaniną dwóch łyżek soli rozpuszczonych w połowie szklanki octu. 

Aby pozbyć się trwałych zanieczyszczeń, przygotuj pastę z łyżki octu, łyżki skrobi kukurydzianej i nałóż na brudny ślad. Zwiększ ilość składników zależnie od zabrudzenia. Zostaw pastę na dobę i odkurz. Na plamę po farbie przygotuj roztwór z dwóch łyżek octu, łyżeczki proszku do prania, szklanki wody i zamocz w nich gąbkę. 

Reklama

W przypadku plam z owoców i soków zmieszaj łyżkę proszku do prania z dwoma  łyżkami octu i szklanką wody. Potrzyj nasączoną nimi szmatką. Powtórz, aż osiągniesz efekt. 

Czarwone wino i sól

Gdy rozlejesz czerwone wino, zasyp plamę solą, poczekaj, aż sól wchłonie płyn i zapierz zabrudzone miejsce. Potem oczyść je gąbką i zimną wodą. Możesz jeszcze raz posypać solą, odczekać dziesięć minut i odkurzyć. Tłuszcz usuwaj solą zmieszaną z alkoholem w proporcji 1:4.

Soda oczyszczona

Posyp nią dywan, zostaw na około cztery godziny godzin i odkurz. Gdy plamy są stare, przyłóż minimum na godzinę tampon zwilżony w roztworze sody (cztery łyżki na litr wody).

Krem do golenia

Plamę po smarze zmyj wilgotną gąbką, pokryj kremem do golenia. Wytrzyj, kiedy wyschnie. 

Zobacz także:


Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: Dom | dywan | czyszczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy