Reklama

Reklama

Delikatnie ze skórą wokół oczu

​Grubość skóry wokół oczu wynosi tylko 1 mm, a naskórka, który głównie podlega pielęgnacji, zaledwie 0,4 mm.

Właściwości tej towarzyszy także mała ilość gruczołów łojowych, co prowadzi do szybszego przesuszania się skóry, a co za tym idzie - powstawania zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek. Jak zatem dbać o te rejony twarzy? Po pierwsze - demakijaż Niezmyty fluid, cień do powiek czy tusz do rzęs mogą prowadzić do podrażnień skóry i często są przyczyną spuchniętych oczu o poranku. Jak temu zaradzić? l Zamiast pocierać oczy, lepiej przyłóż do powiek dwa płatki kosmetyczne nasączone preparatem do demakijażu i odczekaj kilka sekund, aż specyfik rozpuści makijaż.

Reklama

Tusz najlepiej usuwaj pionowymi ruchami z góry na dół, natomiast resztę makijażu - od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Gdy płatki są czyste, demakijaż jest kompletny. Po drugie - odpowiedni krem Preparaty przeznaczone do pielęgnacji twarzy, zawierające wysoko skoncentrowane składniki aktywne nie są odpowiednie do stosowania na delikatne okolice oczu. - Niezwykle ważne jest, aby faktycznie dobierać kosmetyki odpowiednie do rodzaju i potrzeb cery - wyjaśnia mgr kosmetologii Agnieszka Kulak z Apis Natural Cosmetics. Po 40. roku życia kremy mogą zawierać już składniki o intensywnym działaniu, takie jak ceramidy czy kwas hialuronowy o właściwościach wypełniających i napinających.

Po trzecie - tryb życia Na kondycję skóry wokół oczu, poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, mają wpływ również nasze codzienne przyzwyczajenia, a także środowisko. Dlatego bez względu na pogodę stosuj kremy z filtrem UV i staraj się spać przynajmniej 8 godzin na dobę. - Niezależnie od tego, czy mamy cerę tłustą, suchą, naczyniową czy mieszaną, najważniejsze jest używanie kremów nawilżających - dodaje Agnieszka Kulak. Odpowiednie nawilżenie skóry zdecydowanie spowalnia procesy starzenia. Ważne jest także, aby w przypadku cery młodej, nie stosować kosmetyków przeciwzmarszczkowych przeznaczonych do skóry starszej. Nie zapobiegnie to powstawaniu zmarszczek. Działanie będzie raczej odwrotne.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy