Demakijaż – podstawa pielęgnacji

Często wydaje się, że makijaż wystarczy po prostu zmyć. Nic bardziej mylnego! Sposób wykonania demakijażu ma ogromne znaczenie!

Wielu z nas wydaje się, że to tylko zwykła czynność. Jednak nieprawidłowo wykonywany demakijaż może zniszczyć naszą cerę
Wielu z nas wydaje się, że to tylko zwykła czynność. Jednak nieprawidłowo wykonywany demakijaż może zniszczyć naszą cerę123RF/PICSEL

Zacznij od oczu

Rozpuść tusz zanim zaczniesz ścierać go z powiek. Jeśli tego nie zrobisz, możesz uszkodzić delikatne włoski i spowodować przerzedzenie rzęs. Zmocz w ciepłej wodzie dwa płatki kosmetyczne, lekko je odciśnij, aby z nich nie kapało, a następnie na każdy nałóż trochę mleczka lub żelu do demakijażu oczu.

Rozsmaruj, pocierając płatkiem o płatek. Możesz także zmoczyć je w płynie micelarnym, ale ciepła woda łatwiej zmiękcza tusz. Przyłóż płatki z mleczkiem do powiek i policz powoli do dziesięciu. Teraz delikatnie zmyj makijaż, wymieniając w miarę potrzeby płatki na nowe.

Kierunek ma znaczenie

Tusz z rzęs usuwaj płynnymi ruchami w dół, aby nie naciągnąć delikatnej skóry wokół oczu i nie uszkodzić rzęs. Pozostałości maskary zetrzyj delikatnymi pociągnięciami od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.

Ten sam kierunek zachowaj, zmywając cienie z powiek. Nie naciągaj skóry, bo szybko przybędzie zmarszczek.

Pamiętaj o ustach

Szminkę możesz zmywać preparatem do demakijażu oczu. Nałóż go na wargi, pozostaw na kilka minut, a następnie zetrzyj wacikiem. Jeśli używasz pomadki o przedłużonej trwałości, stosuj preparat do usuwania wodoodpornych kosmetyków.

Skóra na przesuszonych słońcem wargach może się łuszczyć, a wtedy pomadka się zbryla i nieładnie wygląda. Aby temu zaradzić, raz w tygodniu nałóż na usta owocowy peeling. Możesz go przygotować z grubego brązowego cukru i soku wyciśniętego z cytryny, jabłka lub pomarańczy.

Jeśli masz tłustą cerę, nałóż na twarz maseczkę z szarej lub zielonej glinki, która oczyści pory z nadmiaru sebum.

Wypróbuj olejki

Ze zmywaniem makijażu, także wodoodpornego, świetnie radzą sobie olejki. Jeśli masz nadwrażliwe oczy, do usuwania tuszu z rzęs i cieni z powiek użyj olejku z opuncji figowej. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwalergicznie. A przy tym odmładzająco, ponieważ zawiera dużo witaminy E.

Resztę twarzy, szyję i dekolt możesz oczyszczać innymi olejkami, np. jojoba, marchewkowym czy z awokado. Wszystkie świetnie rozpuszczają makijaż, głęboko nawilżają skórę i skutecznie spłycają zmarszczki.

Zmyj fluid i puder

Do oczyszczania twarzy używaj kosmetyków odpowiednich do rodzaju cery. Jeśli jest sucha, wybierz mleczko lub śmietankę kosmetyczną. Preparaty te nie tylko dobrze radzą sobie z fluidem i pudrem, ale także świetnie nawilżają.

Unikaj zmywania makijażu wodą z mydłem, bo spowoduje jeszcze większe przesuszenie i ściągnięcie skóry. Do cery tłustej i mieszanej używaj żelu oczyszczającego i toniku antybakteryjnego, bo usuwają nadmiar sebum i nie zatykają porów. Preparat nakładaj palcami bezpośrednio na twarz i delikatnie masuj skórę kolistymi ruchami. Następnie zmyj wodą i przetrzyj skórę tonikiem.

Zobacz także:

Co Rafał Cieszyński szepcze do ucha Marcie Wierzbickiej?Styl.pl/materiały prasowe
Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas