Reklama

Reklama

Dla mamy i córki

Mamy uczą córki, jak pielęgnować cerę, córki podsuwają im nowości kosmetyczne. Każda z was ma inne potrzeby, ale możecie pójść razem i do perfumerii, i do kosmetyczki.

Skóra matki powinna być dla córki drogowskazem - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że proces starzenia będzie przebiegał podobnie u każdej z nich. Bogatsze o tę wiedzę córki mogą spróbować ustrzec się przed problemami, które zaobserwują u swoich mam, np. przed pękającymi naczynkami, przebarwieniami czy przyspieszonym powstawaniem zmarszczek wokół oczu.

Z kolei dzięki córkom mamy mają większą motywację do dbania o siebie, bo córki są odważniejsze w testowaniu zabiegów upiększających. Z okazji Dnia Matki wybierzcie się razem na mezoterapię, czyli ostrzyknięcie kwasem hialuronowym. Nieusieciowany kwas nawilży skórę córki, usieciowany wypełni głębsze zmarszczki u mamy.

Reklama

Filtr dla obu

Każda z was powinna stosować fotoprotekcję - szczególnie latem. Krem z wysokim SPF ochroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz przebarwieniami i wysuszeniem. Bez względu na wiek warto sięgać po odżywcze olejki, zwłaszcza jeśli macie suchą cerę.

Nawilżanie dla córki

Silne składniki nie działają na zapas, więc na razie możesz skupić się na nawilżaniu, a nie walce ze starzeniem. Na dzień stosuj kremy nawilżające, a w razie problemów ze skórą, np. przebarwień, sięgaj po specjalne kuracje (np. dwumiesięczna za pomocą serum z silnie skoncentrowaną witaminą C).

Ujędrnianie dla mamy

Retinol, który stymuluje proces namnażania komórek w skórze, to jeden z najbardziej pożądanych składników w kremie dla kobiety po 50. Szukaj też kosmetyków stymulujących skórę do regeneracji (np. z Q10, witaminami).

SHOW 10/2015

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy