Do kąpieli, inhalacji i masażu

​Olejek sandałowy otrzymuje się z drzewa rosnącego w południowo-wschodniej Azji (Santalum album L ). Olejek jest dosyć drogi ze względu na trudności w pozyskaniu surowca.Głównym składnikiem olejku jest santalol (do 90 proc.).

Olejek sandałowy nie powoduje skutków ubocznych i brak jest przeciwwskazań do jego stosowania
Olejek sandałowy nie powoduje skutków ubocznych i brak jest przeciwwskazań do jego stosowania123RF/PICSEL

Olejek sandałowy znany jest od stuleci jako środek kojący i uspokajający. Jest głównym składnikiem hinduskich trociczek, służących tworzeniu nastroju spokoju i medytacji. Jest także doskonałym antyseptykiem zarówno w infekcjach skóry, jak i dróg oddechowych i trawiennych.

Pomaga przy żylakach, zaburzeniach menstruacyjnych i menopauzalnych, zapaleniach pęcherza moczowego i astmie. Łagodzi podrażnienia skóry, łupież, egzemę i działa nasennie.

Zastosowanie

1. Do masażu: depresja, napięcie nerwowe, bezsenność, lęki, zaburzenia seksualne, napięcie przedmiesiączkowe, nudności, wymioty, zgaga, katar, kaszel, bóle gardła.

Należy pamiętać, że do masażu nie używamy czystego olejku sandałowego, lecz jako bazę stosujemy oliwę z oliwek, dodając do niej kilka kropli olejku leczniczego.

2. Do kąpieli: zalecenia do stosowania jak wyżej, a także - zapalenia skóry, trądzik, grzybice, łupież, podrażnienia skóry. Do wanny z ciepłą wodą wlewamy kilka kropli olejku sandałowego.

3. Do inhalacji: depresja, nerwica, bezsenność, menopauza, zaburzenia żołądkowe, kaszel, katar, angina, grypa, przeziębienie, zaburzenia seksualne.

Do miski z gorącą wodą wlewamy kilka kropli olejku sandałowego, pochylamy głowę przykrywając ją ręcznikiem i wdychamy głęboko lecznicze opary lub stosujemy dostępne na rynku kominki aromaterapeutyczne.

Olejek sandałowy nie powoduje skutków ubocznych i brak jest przeciwwskazań do jego stosowania. Nie należy tylko podawać go dzieciom poniżej 12-go roku życia.

Lidia Irla

MWMedia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas