Reklama

Dom Leśny najpiękniejszy!

Polscy architekci zdobyli nagrodę w międzynarodowym konkursie World Architecture Community. Ich Leśny Dom zachwycił jurorów. Projekt przygotowali młodzi architekci z pracowni 81.WAW.PL.

Dom Leśny, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w pięknych okolicznościach przyrody, jednak patrząc na niego, ma się wrażenie, że nawet gdyby wybudowany został gdzie indziej, swoim dizajnem i tak przypominałby miejsce, w którym powstał. Kamienna elewacja jest koloru drzew, które rosną wokół budynku, a budowla znakomicie wtapia się w krajobraz, współgrając z nim. Tu przyroda nie zostaje zdewastowana, jest nie tylko tłem, staje się przede wszystkim częścią całości.

Na swoim Instagramie architekci tak podsumowali swoją pracę:

Reklama

Nie zawsze udaje się tak dobrze połączyć nowoczesną architekturę z krajobrazem, jak w tym wypadku. Najważniejszym miejscem w domu jest duży salon, z którego przejść można na taras. Kuchnia wraz z jadalnią wydają się jeszcze większe dzięki przeszklonym powierzchniom.

Na piętrze znajduje się dziecięcy pokój, łazienka, a także sypialnia z garderobą i dodatkową łazienką. Zadaszony taras osłania dom od strony ulicy, podobnie jak drewniane, przesuwane żaluzje.

Na stronie pracowni przeczytać możemy następującą receptę na sukces:

Jeśli chodzi o ową "szczyptę szaleństwa" należy potraktować epitet z przymrużeniem oka. W pracach 81.WAW.PL widać przede wszystkim dokładność, pracowitość i dużą wyobraźnię przestrzenną, bez której nie dałoby się postawić użytkowych dzieł sztuki. Nic dziwnego, że to nie pierwsza nagroda, jaką otrzymali architekci.

Pracownię 81.WAW.PL prowadzi małżeństwo - Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż. Młodzi architekci stawiają na oryginalność, nie są odtwórczy, chcą słuchać swojej intuicji. Jak na razie ta ich nie zawodzi, bo w portfolio zbierają coraz więcej nagród.

Jeśli chodzi o World Architecture Community, w konkursie rywalizowały ze sobą projekty z 22 krajów, ale to projekt pracowni 81.WAW.PL wywarł na jurorach największe wrażenie. Nic dziwnego - Leśny Dom może naprawdę oczarować.  

Zobacz także:

Księżna Kate zachwyciła w Irlandii: Pokazała dotąd nieznaną twarz

Agnieszka Woźniak-Starak dawno tak nie wyglądała!Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy