Reklama

Reklama

Domowe zabiegi na włosy jak z salonu

​Panie po 50. roku życia są szczególnie narażone na przerzedzanie włosów. Problem rozwiązują zabiegi mezoterapii - niestety są bardzo drogie. Ale jest tańsza alternatywa: dermaroller!

To urządzenie do domowej mezoterapii kupisz już za 30-50 zł. Przyrząd wyposażony jest w rączkę zakończoną wałkiem z kilkuset igiełkami. Zabieg polega na kilkakrotnym rolowaniu skóry wałkiem - pionowo, poziomo i ukośnie - a potem nakładaniu określonych substancji aktywnych (np. ampułki przeciw wypadaniu włosów, serum wzmacniającego).

Mikronakłucia wykonane dermarollerem sprawią, że zaaplikowany kosmetyk zostanie wprowadzony głębiej do skóry. Nakłucia ponadto pobudzają mieszki do produkcji nowych, mocniejszych włosów. 

Reklama

Po wykonaniu zabiegu umyj wałeczek, zdezynfekuj go i przechowuj najlepiej w oryginalnym, czystym opakowaniu. Bądź przygotowana na to, że zaczerwienienie na skórze będące wynikiem mikronakłuć utrzymuje się jeszcze przez kilka godzin po wykonaniu rolowania. 

Zabieg dermarollerem wykonuj 3 razy w tygodniu przez kilka minut. Po miesiącu powinna nastąpić 3-miesięczna przerwa, w czasie której skóra musi się zregenerować. Dermarollera można również używać do mezoterapii twarzy.

Zobacz także:

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy