Reklama

Reklama

Dżungla w domu? Starannie dobieraj rośliny

Niektóre gatunki roślin bywają śmiertelnie niebezpieczne. Ze względu na bezpieczeństwo domowników lepiej zastanów się, jakie kwiaty chcesz uprawiać w domu.

Może warto zrezygnować z niektórych z roślin, szczególnie gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta.

Oto lista niebezpiecznych roślin

Sok difenbachii  bez wątpienia ma właściwości trujące, bolesne w skutkach. Zaczyna się niewinnie - od pieczenia warg. Potem dochodzi do obrzmienia języka. Następnie trujące soki atakują górne drogi oddechowe.

Do tej listy można dorzucić kolejne gatunki, które w zaciszu domowym mogą doprowadzić do tragedii. Chociażby anturium, aukuba czy bilbergia. Bluszcz zawiera saponiny i glikozydy - spożycie ich w większej ilości może powodować skurcze, biegunkę, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wysypkę, odrętwienie, a nawet zatrzymanie oddechu. Jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci.

Reklama

Uważać należny na takie rośliny jak: cyneraria, hortensja, klerodendron, kliwia, monstera, pisonia, syningia, hoja, pokrzywowiec czy oleander. Niebezpieczne są także figowce (figa i fikus) oraz bulwy cyklamenu perskiego. Zawarta w roślinie cyklamina spowodować może nudności, bóle głowy i biegunkę.

Co powinno nas zaniepokoić?

Bóle głowy, nudności lub biegunka. W razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy podać wapno (ma właściwości odczulające) i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Sami nie poradzimy sobie z problemem. 

Zobacz także: 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dom | kwiaty | Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy