Reklama

Reklama

Emira D'spain – kim jest pierwsza czarnoskóra, transpłciowa modelka?

W branży mody, podobnie jak w pozostałych gałęziach show-biznesu, zachodzą zmiany. Widok maszerujących na wybiegu modelek po 50., osób size plus, czy przedstawicielek różnorodnych grup etnicznych, nikogo już nie dziwi. Kilka dni temu w świecie mody dokonał się kolejny mały przełom – Emira D’spain została pierwszą w historii czarnoskórą, transpłciową modelką Victoria’s Secret.

Bycie modelką Victoria’s Secret to marzenie wielu dziewczyn, stawiających pierwsze kroki w show biznesie. Nic dziwnego - stylistyka marki zawsze opierała się na łączeniu zmysłowości z kobiecością i sporą dawka dobrego humoru, a pokazy jej kolekcji zwykle przybierają formę prawdziwego widowiska.

Co więcej, dla wielu modelek współpraca z marką staje się trampoliną do sławy. Kooperację z Victoria’s Secret na swoim koncie mają takie ikony świata mody jak: Heidi Klum, Tyra Banks, czy Gisele Bundchen.

O współpracy z marką marzyła też  - i to od dziecka - Emira D’spain. Dla niej jednak, realizacja tego pragnienia musiała stanowić szczególne wyzwanie - czarnoskóra modelka jest osobą transpłciową.

Reklama

Emira D’spain - kim jest transpłciowa modelka?

Emira urodziła się 25 lat temu, w Dubaju, wychowała się zaś w Dallas. Ciemnowłosa modelka, od lat konsekwentnie pracuje na swoja pozycję w show biznesie - jest aktywna na Tik Toku, gdzie występuje pod nickiem "XOXO EMIRA", recenzuje też kosmetyki i udziela porad dla jednego z amerykańskich, lifestyle’owych magazynów. Teraz zaś w jej karierze, a także w historii modelingu, rozpoczyna się nowy rozdział.

O wejściu w nowy etap, Emira D’spain poinformowała swoich fanów na Instagramie.

"To zaszczyt być pierwszą czarną trans dziewczyną współpracującą z Victoria's Secret. Jako dziecko marzyłam o byciu częścią tej rodziny" - napisała na Instagramie "Valentina Sampaio przetarła szlak, ja mam zaszczyt nim podążać".

Valentina Sampaio, o której Emira D’spain wspomina w poście, jest pierwszą transseksualną modelką, współpracującą z Victoria’s Secret.

Emira D’spain ma nadzieję, że przykład jej kariery, stanie się inspiracją dla innych osób.

"Chciałabym być inspiracją, dla młodych osób tras z całego świata, pokazywać im, że branża mody i urody zmienia się, stając się coraz bardziej otwarta" - wyjaśniała w wywiadzie dla "USA Today". 

***

Zobacz również:

Moda na futrzane buty powraca. Gwiazdy za nimi przepadają

Spodnie dla 50-latek. W nich każda kobieta wygląda świetnie

Moda dla dojrzałych kobiet. Na to zwróć uwagę

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: emira d'spain | Monika Pietrasińska | transpłciowość

Reklama

Reklama

Reklama