Reklama

Feministyczny pokaz w Paryżu

Kobiece kreacje, feministyczny przekaz, spektakularne show z widokiem na wieżę Eiffla i plejada gwiazd na wybiegu - tak wyglądał pokaz Le Défilé L’Oreal Paris na sezon wiosna-lato 2022.

Marka L'Oréal Paris, która jest jej partnerem i oficjalnym kreatorem makijażu paryskiego tygodnia mody po raz czwarty zorganizowała pokaz Le Défilé. To połączenie makijażu z trendami sławnych projektantów. W tej edycji mogliśmy podziwiać kobiece kreacje takich domów mody jak m.in. Balmain, Koché, Olivier Theyskens czy Giambattista Valli.

Bohaterkami pokazu są światowej sławy aktorki, piosenkarki i modelki, które są ambasadorkami marki L'Oréal Paris. Na wybiegu pojawiły się m.in.: Camila Cabello, Helen Mirren, Marie Bochet, Amber Heard, Cindy Bruna, Yseult, czy Aishwarya Rai. 

Reklama

- Tegoroczny Le Défilé będzie znakomitym symbolem siły kobiet, a także będzie niosło mocne przesłanie związane z poczuciem własnej wartości. Będzie także burzyć tradycyjne podejście do typowych pokazów poprzez zaproszenie publiczności do dołączenia do programu Stand Up Against Street Harassment. Świętowanie naszej feministycznej i kobiecej wizji będzie wezwaniem dla wszystkich kobiet (a także mężczyzn) do wyrażania wspólnych poglądów - oświadczyła przed pokazem globalna dyrektorka marki L'Oréal Paris Delphine Viguier-Hovasse. Miejsce pokazu też nie było przypadkowe.

Kolekcja została zaprezentowana na Placu Trocadéro, gdzie w 1948 roku w Pałacu Chaillot została podpisana Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. 

Camila Cabello zachwyciła na pokazie w Paryżu

Pokaz otworzyła Cindy Bruna aktywistka, która znana jest z walki o prawa kobiet. Modelka zaprezentowała różową luźna marynarkę, błyszczące leginsy i szpilki.

Na wybiegu pojawiły się też francuska aktorka Camille Razat, znana z serialu "Emily w Paryżu" oraz brytyjska gwiazda kina Helen Mirren, ubrana w czarny damski komplet ze srebrnymi akcentami i butami na wysokiej platformie.  

Furorę na pokazie zrobiła piosenkarka Camila Cabello, która tanecznym krokiem, pełna uśmiechu zaprezentowała kwiecistą suknię.  

Gwiazdy przeszły po wybiegu wśród tłumu tancerek i tancerzy ubranych w białe t-shirty z feministycznym sloganem "Feminist and female" ("Kobiecy i feministyczny" -przyp. red). A na zakończenie pokazu wykrzyczały "I’m worth it" ("Jestem tego warta" - przyp. red.).

Pokaz L'Oréal Paris odbył się w ramach paryskiego tygodnia mody, który zamyka sezon wiosna-lato 2022. Podczas ośmiu dni pokazów swoje najnowsze kolekcje zaprezentowały takie domy mody jak m.in. Hermes, Valentino, Givenchy, Loewe, Louis Vuitton czy Saint Laurent.

Marzena Ignor

Zobacz także:

Księżna Kate zachwyciła w Irlandii: Pokazała dotąd nieznaną twarz

Agnieszka Woźniak-Starak dawno tak nie wyglądała!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paryski Tydzień Mody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama