Reklama

Reklama

Idealne rysy twarzy w zasięgu pędzla

Korektor, podkład, puder, bronzer i róż... to zgrana drużyna, która odmłodzi twarz i nada jej idealny kształt

Owal do poprawki

Twarz prostokątna potrzebuje złagodzenia kątów i skrócenia. Nałóż bronzer lub ciemny podkład na mocną żuchwę i boki szerokiego czoła - przestaną być tak widoczne. Rozjaśnij nos, by podkreślić środek twarzy, a róż nałóż na wysokości policzków, ale w linii prostej.

Twarz okrągłą można wyszczuplić. Wystarczy omieść bronzerem jej całe boki: czoła, policzków, aż po brodę. Środek natomiast rozjaśnić:  na brodę, nos i strefę nad kośćmi policzkowymi nanieś korektor. Na koniec nałóż róż na kości policzkowe - po skosie.

Reklama

Twarzy serce wystarczy bronzerem wysmuklić szerokie czoło, omiatając je pędzlem tylko po bokach. Ten owal ma dość pociągły kształt, więc nie zaznaczamy kości policzkowych, tylko strefę poniżej. Środek twarzy rozświetlamy, to jeszcze bardziej odwróci uwagę od czoła.

Twarzy o kształcie odwróconego trójkąta łatwo nadać regularny kształt - wystarczy przyciemnić długi szczyt czoła i bardzo mocne kości żuchwy. To powinno je "schować". Za to czoło, nos i brodę ładnie "wydobyć" korektorem. Róż nałóż poziomo tuż powyżej kości policzkowych.

Jak konturować?

1. Zanim zaczniesz konturować twarz, nałóż cienką warstwę podkładu (powinien mieć kolor zbliżony do barwy szyi). Zrób też makijaż oczu, by później nie zetrzeć np. różu z policzków.

2. Konturowanie zacznij od rozjaśnienia cieni pod oczami. Użyj do tego korektora (o ton jaśniejszego od podkładu). Pod okiem, na szerokość dolnej powieki, narysuj kreskę i połącz ją 2-centymetrowymi kreskami stykającymi się z bokiem nosa. Powinien powstać trójkąt: zewnętrzny kącik oka - wewnętrzny - bok nosa. Z drugiej strony zrób to samo. Wypełnij trójkąty cienką warstwą korektora i wklep w skórę, by stopił się z podkładem.

3. Rozjaśnij punkty, by odmłodzić twarz, czyli zaznacz korektorem łuk kupidyna, boki dolnych warg, koniuszek brody, grzbiet nosa i środek czoła między brwiami. Również wklep korektor, by nie odznaczał się od podkładu.

4. Podkreśl ciemniejszym podkładem, strefy, wyszczuplające twarz. Zaznacz: miejsce pod kośćmi policzkowymi (narysuj cienkie kreski), boki i koniuszek nosa, linie pod żuchwą i boki czoła. Pędzlem lekko rozetrzyj linie.

5. Odczekaj kilka minut i utrwal makijaż, omiatając kolistym ruchem twarz pudrem za pomocą szerokiego pędzla. Na koniec zaznacz kości policzkowe różem - zrób minę rybki i zaznacz "wypukłości", lekko omiatając je pociągłymi ruchami. Jeśli makijaż jest zbyt mocny, w miejscu, gdzie kosmetyków jest za dużo przyłóż chusteczkę higieniczną.

Na to uważaj!

By uniknąć efektu maski, krok po kroku nakładaj bardzo cienkie warstwy.  I w razie potrzeby dokładaj kolejne warstwy.

Sprawdź, czy kolor uszu  nie jest za jasny (w porównaniu z twarzą). Jeśli tak, muśnij je pędzlem  z bronzerem.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy