Jak dbać o urodę, gdy choruje tarczyca

​Na naszej skórze nic się ukryje. Zaburzony poziom hormonów można dostrzec gołym okiem. Co robić, by nie tracić na urodzie?

Gdy masz problemy z tarczycą, nie należy wykonywać zabiegów z użyciem prądu, m.in. kawitacji, mezoterapii bezigłowej czy galwanizacji
Gdy masz problemy z tarczycą, nie należy wykonywać zabiegów z użyciem prądu, m.in. kawitacji, mezoterapii bezigłowej czy galwanizacji123RF/PICSEL

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że nasza przesuszona skóra i wypadające włosy oraz rozdwajające się paznokcie to objaw problemów z tarczycą.

Gdy masz niedoczynność 

Skóra staje się blada i bardzo przesuszona. Na łokciach i kolanach jest tak zrogowaciała i poszarzała, że wygląda na brudną. Włosy tracą blask, są łamliwe i kruche. Przy niedoczynności puchną: dłonie, stopy oraz twarz (wygląda jak "nalana", opuchnięte są zwłaszcza okolice oczu).

Jakie kosmetyki stosować: o działaniu nawilżającym (np. z kwasem hialuronowym, mocznikiem, ceramidami, d-panthenolem) oraz natłuszczające.

Sprawdzają się produkty przeznaczone dla skóry atopowej.

Uwaga! Nie używaj kosmetyków z algami i soją, ponieważ mogą one zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu.

Gdy masz nadczynność 

Skóra jest zaczerwieniona, ciepła i wygląda na spoconą. Włosy stają się jakby pokryte woskiem i zaczynają wypadać.

Jakie kosmetyki są dla ciebie? Sięgaj po produkty o działaniu oczyszczającym i wzmacniającym naczynia krwionośne (np. olej różany, wyciąg z aloesu, witamina C).

Co dobrze wpływa na skórę? Niezależnie od rodzaju schorzenia (a nawet jeśli to Hashimoto) najłatwiejszym sposobem pielęgnacji jest wypijanie 2-2,5 l wody mineralnej dziennie. Woda nawilża tkanki i wypłukuje toskyny. Dzięki temu skóra nabiera ładnego zdrowego blasku.

Zobacz także:

Tele Tydzień
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas