Reklama

Jak pielęgnować siwe włosy?

Mogą wyglądać pięknie, jeśli o nie zadbasz…

Zwiększ objętość

Z wiekiem nasze włosy stają się cieńsze i jest ich mniej. Aby więc fryzura ładnie wyglądała, trzeba dodać jej objętości. Przed każdym myciem masujmy palcami skórę głowy. Poprawimy w ten sposób jej ukrwienie i sprawimy, że kosmyki uniosą się u nasady.

Unikajmy szamponów typu 2w1, ponieważ obciążają cienkie włosy. Stosujmy lekkie maseczki i pianki. Efekt odbicia od nasady uzyskamy też, myjąc włosy szamponem wymieszanym z białą glinką.

Rada
Puszystości doda włosom piwna płukanka. Jasne piwo mieszamy pół na pół z wodą i polewamy włosy. Wycieramy je, a potem suszymy.

Reklama

Odejmij im lat

Siwe włosy nie mają pigmentu, który nadaje im kolor. Są puste w środku, sztywne i podatne na uszkodzenia. Aby je wzmocnić i uelastycznić, przynajmniej raz w tygodniu nałóżmy na nie domową maseczkę odżywczą. Możemy ją przygotować z dwóch łyżek oleju kokosowego, pięciu kropli olejku rozmarynowego oraz żółtka. Wszystkie składniki wymieszajmy, nałóżmy na włosy i owińmy głowę folią oraz ogrzanym ręcznikiem. Zmyjmy maskę po 30 minutach.

Uwaga
Przedwczesne siwienie może być spowodowane złą dietą. Zwłaszcza niedoborem witamin z grupy B.

Dobrze nawilżaj

Dojrzałe włosy szybciej tracą wilgoć, łamią się i wypadają. Najlepszą metodą ich regeneracji jest olejowanie. Ten prosty zabieg sprawia, że odzyskują połysk, stają się elastyczne i sprężyste. Doskonałe właściwości nawilżające mają olejki jojoba, arganowy oraz amla (z agrestu indyjskiego).

Olejowanie przeprowadzamy 2-3 godziny przed myciem głowy albo poprzedniego dnia. Niewielką ilość olejku nanosimy palcami na suche lub lekko wilgotne włosy, od nasady, aż po końce.

Wróć do koloru

Nie wszystkie panie dobrze wyglądają z siwizną. Jeśli srebrne pasma dodają nam lat, ufarbujmy je. Pamiętajmy jednak, że dojrzałe włosy niezbyt dobrze znoszą koloryzację. Najlepiej więc powierzyć ją dobremu fryzjerowi, przynajmniej za pierwszym razem. Bardzo ważne jest bowiem dobranie koloru do naszej karnacji oraz dokładne pokrycie farbą siwych włosów. Zadbajmy też o głębokie nawilżanie przesuszonych koloryzacją kosmyków.

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama