Reklama

Reklama

Jak pielęgnować włosy dojrzałe?

Z wiekiem pasma stają się bardziej suche i mniej elastyczne. Nadmiernie wypadają i trudno je ułożyć.

Raz na tydzień rób olejowanie

Po menopauzie włosy mają tendencję do przesuszania się, dlatego zawsze po myciu używaj nawilżającej lub regenerującej odżywki. Raz w tygodniu warto je także naolejować. Nałóż na suche pasma tyle oleju (z pestek winogron lub sezamowego), by były otłuszczone, ale nie ociekały. Po godzinie dokładnie go zmyj. 

Raz na dwa tygodnie zrób piling skóry głowy

Nie stosuj jednak mechanicznego kosmetyku złuszczającego - może podrażnić skórę i spowodować, że włosy jeszcze bardziej będą wypadały. Do skóry dojrzałej odpowiedni jest keratolityczny żel dermatologiczny (kupisz w aptece, kosztuje ok. 10 zł). Usunie nadmiar suchego naskórka, ale działa tak delikatnie, że możesz go stosować raz na dwa tygodnie. 

Reklama

Jeśli możesz, zrezygnuj z farbowania

Gdy włosy są bardzo suche, osłabione i zaczęły wypadać, na jakiś czas zrezygnuj z farbowania ich. Srebrzyste pasma możesz zamaskować retuszerem lub zastosować odsiwiacz - stopniowo przywraca naturalny kolor poprzez odbudowanie pigmentu włosa. Działa delikatniej niż kosmetyki do trwałej koloryzacji. 

Kosmetyki do stylizacji stosuj okazyjnie

Używanie lakierów i pianek nie tylko przesusza włosy, ale także często podrażnia skórę głowy i osłabia mieszki. To może prowadzić do przerzedzania się fryzury. Włosom dojrzałym szkodzi też ciasne wiązanie gumką i tapirowanie ich - łamie je i odchyla ich łuski.

Szczotkuj włosy codziennie

Wystarczy na to poświęcić 10 minut rano i wieczorem, a już po tygodniu włosy będą bardziej gładkie i lśniące. Szczotkując je, rozprowadzasz po całej długości sebum, które ochroni je przed przesuszaniem się, puszeniem i elektryzowaniem.

Zobacz także:


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: włosy | włosy dojrzałe | pielęgnacja włosów

Reklama

Reklama

Reklama