Reklama

Reklama

Jak podkreślić kolor tęczówki

Czy wiesz, że w zależności od tego, jak pomalujesz oczy ich kolor może się zmieniać? Zdradzamy sposób na prosty i efektowny makijaż, dzięki któremu twoje tęczówki staną się bardziej wyraziste.

Na początek wybierz odcień. Jeśli masz piwne tęczówki, dzięki fioletowemu cieniowi zyskają one głębszy odcień brązu. Z kolei zieleń i złoto podkreślą ich ciepłą złocistość. Zastosuj tzw. „metodę odwróconą”.

Jeśli zdecydujesz się na podkreślenie oczu, najlepiej właśnie od nich rozpocznij makijaż. W czasie malowania cień może się osypywać, nawet jeśli zastosujesz bazę - co jest bardzo wskazane. Zrób jak profesjonaliści: pędzelkiem wklepuj cień w powiekę, a kiedy uzyskasz pożądany efekt, oczyść okolicę pod okiem wacikiem.

Jeśli chcesz połączyć dwa cienie o tym samym kolorze, ciemniejszy nakładaj przy zewnętrznym kąciku oka. Zadbaj o odpowiednią oprawę. Żeby cień nie przytłoczył oczu i nie nadał ci zmęczonego wyglądu (to zdarza się, kiedy sięgasz po kolory o czerwonym podcieniu, np. brąz czy miedź) przy linii rzęs narysuj czarnym eyelinerem cienką kreskę.

Reklama

Wytuszuj też dokładnie rzęsy. Kolorowe cienie świetnie współgrają z przedłużonymi i zagęszczonymi rzęsami. Nie zapomnij też o podkreśleniu brwi, żeby makijaż był harmonijny.

Oczy w roli głównej. Ponieważ to „dwór czyni króla”, sam cień do powiek nie wystarczy. Uzupełnij makijaż tuszem, kredkami, różem i delikatną szminką.

Twoje barwy. Chociaż dużo zależy od cech indywidualnych (nie każde niebieskie oczy mają ten sam odcień), dzięki kilku zasadom łatwiej znajdziesz swoją paletę barw.

Niebieskie tęczówki

Wszystko, co z nimi kontrastuje: złoto, żółć, czy miedź oraz różniący się odcieniem niebieski zintensyfikują błękit. Delikatne piaskowe kolory dadzą bardziej „mleczny” efekt.

Zielone tęczówki

Fiolet i złoto uczynią je bardziej szmaragdowymi. Granat i brąz nadadzą im bardziej stonowany, szlachetny odcień.

Brązowe tęczówki

Pasuje do nich właściwie każdy kolor. O ile szarości i miedź czy złoto będą „przyciemniać” brąz, kobalt i śliwka dodadzą mu intensywności i ciepła.

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama