Reklama

Reklama

Jak przechowywać ubrania

Nie masz miejsca w szafie na paski, szaliczki i torebki? Możesz powiesić je na haczykach zamontowanych po wewnętrznej stronie drzwi nieprzesuwnej szafy.

Podpowiadamy, jak zorganizować szafę po nowemu, by wygospodarować w niej trochę dodatkowego miejsca. Oraz jak składać i wieszać ubrania, by nie straciły fasonu.

Dżinsów i spodni ze stretchu, które się nie gniotą, nie musisz wieszać (szkoda na nie przestrzeni wieszakowej). Złóż je (składając na trzy) i ułóż jedne na drugich na półce.

Bawełniane koszulki i bluzy złóż podobnie jak dżinsy - od wieszaka cienkie koszulki mogą się zdefasonować. 

Bluzkom koszulowym i koszulom przed powieszeniem na wieszaku (zwykłym, bez wyprofilowanych "ramion") pozapinaj guziki - to wystarczy, by kołnierzyki oraz przody koszul się nie pogniotły. 

Reklama

Spódnice wieszaj za specjalne, wszyte do nich tasiemkowe uchwyty lub na wieszakach z "żabkami". Jeśli "żabki" nie są od wewnętrznej strony pokryte gąbką, mogą odznaczyć się na delikatnej tkaninie. Wtedy spódnicę chwytaj klipsami po lewej stronie. 

Letnie sukienki z cienkimi ramiączkami zawieś - po kilka sztuk - na prostym plastikowym wieszaku ze specjalnymi rowkami na ramiączka, a nie będą się zsuwać z wieszaka. 

Żakiety, marynarki i płaszcze wieszaj wyłącznie na wieszakach z wyprofilowanymi, najlepiej nachylonymi do przodu końcami. Krótkie metalowe lub plastikowe mogłyby zrobić na ramionach żakietu niedające się wyprasować wypustki. 

Wełnianych swetrów nie wieszaj na wieszaku - bo stracą fason (np. na ramionach zrobią się nieładne wypustki). Jeżeli odkładasz je po zimie na górną pół- kę, włóż je do bawełnianej powłoczki na poduszkę - ochroni sweterki przed zakurzeniem. Spakowane w poszewkę będą mogły swobodnie "oddychać" (w zwykłym foliowym worku przeszłyby zapachem stęchlizny).

Zobacz także:

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy