Reklama

Reklama

Jak ratować skórę spieczoną na słońcu?

Latem skóra jest podatna na uszkodzenia. Dlatego trzeba o nią szczególnie dbać. Jak zareagować, gdy dojdzie do poparzenia słonecznego?

Stopniowo ją schładzaj

Po powrocie z plaży od razu zmyj sól, piasek i resztki preparatu do opalania. Polewaj ciało chłodnym strumieniem - stopniowo obniżaj jego temperaturę. Prysznic zacznij od nóg i kieruj się ku górze, zakończ na twarzy. Powinien trwać nie dłużej niż 5-10 minut. Jeśli zbyt długo będziesz moczyć skórę, zacznie nieładnie się łuszczyć i schodzić. Nie trzyj jej ręcznikiem, tylko osusz, dotykając. Nałóż kosmetyk po opalaniu, a na spieczone miejsca D-panthenol.

Reklama

Przyłóż ziołowe kompresy

Jeśli masz zaczerwienione spojówki i powieki, pomoże napar z rumianku, chabru lub z kopru włoskiego. Saszetkę z herbatką zalej szklanką wrzątku. Gdy wystygnie, zwilż miksturą płatki kosmetyczne. Połóż je na zamkniętych powiekach na 15 minut. Gdy pieką cię oczy, wpuść do nich po 2-3 krople świetlika. 

Zrób maseczkę

Najpierw przetrzyj skórę twarzy, szyi i dekoltu wacikiem nasączonym schłodzonym mlekiem.  Potem na 20 minut nałóż jedną z dwóch maseczek: 

bananową - rozgnieć 1 owoc i zmieszaj z gęstą śmietaną

białą - wymieszaj 3 łyżki twarogu z 2 łyżkami śmietany

Zobacz także:


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: oparzenie | skóra | lato | kompres | maseczka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy