Reklama

Reklama

Jak wybielić zęby w domu?

Jeżeli marzysz o hollywoodzkim uśmiechu to szczerze i otwarcie... Na jego uzyskanie nie masz szans w domowym zaciszu. Tym musi zająć się ekspert. Natomiast jeżeli myślisz o delikatnej korekcie i rozjaśnieniu o ton lub dwa to koniecznie skorzystaj z tych porad.

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Oddając się w ręce specjalisty, warto pamiętać o naturalności. Zbyt białe szkliwo, niedopasowane do naszej karnacji wcale nie doda nam wdzięku. 

Wręcz przeciwnie uczyni nasz wizerunek karykaturalny. To już indywidualne wybory

Warto na ten temat porozmawiać z ekspertem. Z pewnością doradzi jeszcze jedną rzecz. Przed wybielaniem zębów konieczny jest przegląd stomatologiczny

Należy zwrócić uwagę na plomby i ich odcień, zanim przejdziemy do wybielania w gabinecie. 

Reklama

Czy są domowe sposoby na rozjaśnienie szkliwa? Tak, ale należy podchodzić do nich z rozwagą. 

Jak wybielić zęby w domowym SPA?

Okazuje się, że z pomocą przychodzi soda oczyszczona. Warto zrobić z niej papkę używając wody i raz w tygodniu nanieść na zęby. Potem pozostaje szorowanie kulistymi ruchami przez kilka minut. 

Tu należy być ostrożnym, aby nie uszkodzić dziąseł. Nie przyzwyczajone do takich zabiegów mogą zacząć krwawić. Róbmy to zatem delikatnie i z umiarem. 

Po pierwszym zabiegu pod językiem odczujemy zmianę. Zęby będą gładkie jak lodowisko i odzyskają blask.

Innym sposobem jest przepłukiwanie jamy ustnej miksturą z użyciem wody utlenionej. Łyżkę wody utlenionej wlewamy do szklanki wody. Takie płukanki też przywracają upragnioną biel naszym zębom.

Wiele osób docenia płukanki z udziałem octu jabłkowego. Jego działania pomaga zniwelować przebarwienia na szkliwie. Ten problem dotyczy szczególnie kawoszy i osób, które kochają popijać mocną herbatę. Niestety te napoje i czerwone wino należy odstawić, jeżeli marzymy o krystalicznym uśmiechu.

Sól kuchenna to doskonały środek na wykonanie delikatnego peelingu zębów i języka. Na łyżkę wsypujemy sól i dolewamy kilka kropli wody. W papce moczymy szczoteczkę i nakładamy papkę na zęby, wcierając ją kulistymi ruchami. To samo robimy z językiem. Ta metoda rozjaśnia szkliwo i niweluje też nieprzyjemny zapach z ust.

Nie spodziewajcie się spektakularnych efektów. Domowe SPA nie zastąpi zabiegów w gabinecie stomatologicznym, które powtarzamy seriami przy użyciu odpowiedniego sprzętu i środków. Jednak domowe sposoby mają jeszcze jedną ukrytą zaletę. Nie tylko rozjaśniają szkliwo, ale  pozytywnie wpływają na higienę jamy ustnej. 

Jak się pozbyć wągrów? Oczyszczanie twarzy z wągrów i rozszerzonych porów

10 zastosowań wazeliny. Jak stosować wazelinę w kosmetyce?

Zniszczone paznokcie hybrydowe! Jak uratować paznokcie po hybrydzie?

Zobacz także:


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy