Reklama

Jak wybrać naprawdę ciepłą kurtkę?

Puch jest najcieplejszy. Naukowcy nie wymyślili syntetycznego materiału, który by mu pod tym względem dorównywał. Ale kurtki puchowe mają też wady.

1. Nie ma kurtek, w których wypełnienie w 100 proc. stanowiłby puch. Zawsze jest dodatek pierza. Zwracaj na to uwagę. Bardzo dobrym będzie już wypełnienie 90/10 (90 proc. puchu i 10 proc. pierza). 

Ważny jest też materiał wierzchni i podszewka. Nie tylko dlatego, żeby kurtka jak najmniej się brudziła. Puchowe piórka są bardzo małe, łatwo "przechodzą" przez materiał. Jeśli widzisz na kurtce lub na podszewce ślady puchu, nie kupuj jej. Podczas noszenia będzie go jeszcze więcej.

2. Puch syntetyczny nie jest tak ciepły, ale za to zdecydowanie bardziej odporny na działanie wody. Po przemoczeniu nadal będzie chronił cię od zimna, chociaż w nieco ograniczonym zakresie. 

Ma to także duże znaczenie przy praniu. Upranie a zwłaszcza prawidłowe wysuszenie kurtki z naturalnego puchu jest trudne. Te z syntetycznym wypełnieniem bez problemu możesz prać w pralce. Są też dużo tańsze od puchowych. 

Zobacz także:

Reklama


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: kurtka zimowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy