Reklama

Jesienne porządki w szafie

Pora, by schować letnie sukienki i bluzki, a wyjąć cieplejsze ubrania. Wykorzystaj tę zmianę i pozbądź się zbędnych rzeczy.

Upierz i wyczyść

Zanim spakujesz do pudeł lub nieużywanych walizek wiosenne i letnie ubrania, upierz je i dokładnie wysusz. Nie chowaj wilgotnych! Napraw ewentualne uszkodzenia. Buty wyczyść i te, które się da, wypchaj gazetami.

Jeśli zdarłaś obcasy, zanieś do szewca. Przygotuj wszystko tak, abyś w przyszłym roku od razu mogła założyć.

Oddaj lub wyrzuć

Nie przechowuj do następnego roku rzeczy, które nie będą nadawały się do użytku, ponieważ się zbiegły albo porozciągały. Gdy planujesz je przerobić (poszerzyć albo zwęzić), zrób to od razu. Zanieś do krawca lub dopasuj sama. Jeśli je schowasz z pozostałymi rzeczami, prawdopodobnie nie zajrzysz do nich do następnego lata.

Reklama

Wykorzystaj sezonowe porządkowanie szafy do pozbycia się niepotrzebnych ubrań. Znoszone od razu wyrzuć. Dobre - przekaż potrzebującym. Możesz zanieść je do Caritasu, domu samotnej matki albo wrzucić do pojemnika na używaną odzież.

Pozbądź się wszystkich rzeczy, których ani razu nie założyłaś w ciągu dwóch lat, bo nie czujesz się w nich dobrze. W przyszłym roku również ich nie założysz...

Pogrupuj odzież i buty

Przed schowaniem wiosennej i letniej garderoby ułóż wszystko tak, by łatwo było dotrzeć do potrzebnych rzeczy.

Pogrupuj ubrania rodzajami: spódnice, bluzki, spodnie. Żakiety i sukienki powieś na wieszakach i włóż do pokrowców. Aby zyskać więcej miejsca, na jednym wieszaku możesz zawiesić 2-3 sukienki.

Osobno schowaj buty wyjściowe i sportowe. Te ostatnie możesz włożyć do płóciennych worków. Wyjściowe lepiej przechowywać w pudełkach, wtedy się nie zdeformują. Możesz wykorzystać te, w których je kupiłaś.

Oznacz pojemniki

Nie licz na to, że zapamiętasz, w których pudłach schowałaś bluzki, a w których spodnie albo spódnice. Przyklej do nich karteczki z opisem zawartości. To bardzo ułatwi późniejsze szukanie. Oznacz także pokrowce z ubraniami przechowywanymi na wieszakach. Nie będziesz wtedy tracić czasu na odnalezienie potrzebnej sukienki lub żakietu.

W czym przechowywać?

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w szafie i nawet najwyższe półki są zajęte, kup ładne pudła, które będziesz mogła wsunąć pod łóżko albo postawić na szafie.

Nie przechowuj ubrań w workach próżniowych (choć to wielka oszczędność miejsca), bo bardzo się gniotą. Warto jednak mieć takie worki i wykorzystać je do przechowywania, pledów, koców oraz zapasowej pościeli.

Zobacz również:

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy