Reklama

Reklama

Kolejny luksusowy dom mody wprowadza drugi obieg

Valentino jest kolejnym domem mody, który skłania się ku proekologicznym działaniom, wprowadzając drugi obieg produktów. Firma poszła w ślad za domem mody Gucci i ogłosiła, gdzie można kupić jej produkty vintage.

 Valentino kojarzy się z luksusem i cenami ubrań, które znacznie przekraczają możliwości budżetowe przeciętnego człowieka. Okazuje się jednak, że teraz również mniej zamożni miłośnicy tego domu mody będą mogli sięgnąć po luksusowe produkty. Wszystko za sprawą wprowadzenia drugiego obiegu, dzięki któremu ceny produktów będą znacznie niższe.

Moda z drugiego obiegu u Valentino

Pogłoski o tym, że dom mody Valentino planuje wprowadzić produkty z drugiego obiegu, pojawiły się w 2021 roku. Firma ogłosiła wówczas, że klienci mogą przynosić nieużywane już produkty marki do wybranych second-handów. W zamian dostawali specjalne zniżki na zakup nowych kolekcji. 

Reklama

Teraz fani Valentino mogą wybrać się do czterech sklepów, które mieszczą się w butiku Pauline Vintage w Mediolanie, The Vintage Dress w Tokio, New York Vintage w Nowym Jorku i Resurrection Vintage w Los Angeles. To właśnie tam mogą kupić produkty "z drugiej ręki" z archiwalnych projektów.

Co ciekawe, przestrzeń butików vintage została zaprezentowana w taki sposób, aby interesująco opowiedzieć historię marki oraz jak najlepiej zaprezentować projekty z drugiego obiegu. Zakupy w tym specyficznym muzeum można było robić od 7 czerwca przez niespełna dwa tygodnie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów.

Ukłon w stronę ekologii

Wprowadzenie produktów z drugiego obiegu nie jest jedynym działaniem Valentino na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od 2022 firma podczas produkcji swoich nowym kolekcji nie używa już futra oraz wełny alpaki. Valentino wprowadza również pierwsze produkty wykonane z tworzyw przyjaznych środowisku i jednocześnie zapowiada powstawanie nowych.

***

Zobacz także:

Globalne ocieplenie. Jak zmiany klimatyczne wpłyną bezpośrednio na Polskę?

Co czwarty młody człowiek najbardziej boi się zmian klimatu

Areta Szpura: Przed nami jeszcze dużo do zrobienia

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Valentino | moda z drugiego obiegu

Reklama

Reklama

Reklama