Reklama

Kosmetyki i perfumy drogich marek. Gdzie upolujesz okazje?

Ekskluzywne kosmetyki to prawdziwa, zakupowa przyjemność nie tylko dla kobiet, ale też spore wyzwanie dla domowego budżetu. Jak nie doprowadzić swoich finansów do ruiny i jednocześnie cieszyć się na co dzień produktami z najwyższej półki w bardzo przystępnych cenach? Oto garść praktycznych wskazówek!

Wybierz korzystny program lojalnościowy

Zasada programów lojalnościowych i związanych z nimi akcji wyprzedażowych jest prosta: wyjątkowi klienci otrzymują dostęp do starannie wyselekcjonowanych, często limitowanych i najbardziej korzystnych ofert konkretnego producenta. Ich uczestnicy mogą ponadto oszczędzać na kosztach dostawy (zazwyczaj produkty są dostarczane - a w przypadku rezygnacji z zakupu zwracane - zupełnie za darmo).

Podobne benefity czekają na użytkowników programu Allegro Smart! Rejestracja w systemie to nie tylko korzyści finansowe przy codziennych zakupach kosmetyków i zapachów prestiżowych marek. Usługa gwarantuje nam także szereg akcji specjalnych, takich jak Allegro Smart! Week. Tydzień wyprzedaży do świetna okazja do uzupełnienia zapasów nawet za połowę ceny. Nie można tego przegapić!

Reklama

Szukaj okazji na eventach organizowanych przez znane marki

Targi i kiermasze kosmetyczne to miejsca zarezerwowane nie tylko dla influencerów i profesjonalistów z branży "beauty". To przede wszystkim świetna okazja do zapoznania się z kosmetycznymi nowinkami, do przetestowania zapachów lub kolorów i upolowania najbardziej korzystnych promocji.

W bezpośrednim kontakcie ze sprzedawcą można też zasięgnąć rady na temat pielęgnacji oraz najświeższych trendów w makijażu czy stylizacji włosów. W szerokim wachlarzu produktów można ponadto znaleźć mnóstwo próbek kosmetyków do wygodnego testowania w domu, zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakupy.

Bądź na bieżąco z gazetkami handlowymi popularnych sieciówek

Ten patent przyda się najbardziej w okresie okołoświątecznym, gdy zazwyczaj szukamy prezentów dla swoich bliskich, ale nie tylko! Od czasu do czasu w ofercie drogerii mogą pojawić się naprawdę świetne okazje na produkty ekskluzywnych marek perfum czy kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych.

Warto pamiętać jednak, że takie "złote okazje" znikają bardzo szybko, dlatego liczy się przede wszystkim dobry refleks i trochę wolnego czasu w chwili, gdy startuje promocja, by nikt nie ubiegł nas z wyborem ulubionych kosmetyków! Aby zaoszczędzić czas warto wcześniej w sklepie przetestować zapach lub wypróbować kosmetyk na własnej skórze.

Kolekcjonuj bony rabatowe

Wiele pism kobiecych nawiązuje współpracę marketingową z producentami, dzięki czemu "w bonusie" mogą oferować swoim czytelnikom atrakcyjne rabaty, sięgające kilkudziesięciu procent na wybrane kosmetyki. To świetna wartość dodana tradycyjnej prasy, dlatego warto od czasu do czasu przejrzeć magazyny z wyższej półki cenowej, w których najczęściej reklamują się marki produktów klasy premium. Kupony zazwyczaj wystarczy okazać przy kasie podczas robienia zakupów.

Planuj udział w akcjach galerii handlowych

"Noc zakupów", "Black Friday" czy wietrzenie magazynów przed końcem roku to świetny sposób centrów handlowych na przyciągnięcie klientów, ale też możliwość złowienia świetnych okazji w stacjonarnych drogeriach. Większość zapalonych entuzjastek promocji z niecierpliwością czeka na cykliczne wyprzedaże i skrupulatnie tworzy listę zakupów przed każdym wydarzeniem. W efekcie można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na luksusowych kremach, perfumach lub produktach do makijażu. Takie eventy to również świetna okazja do zaopatrzenia się w prezenty dla bliskich na wyjątkowe okazje!

Korzystaj z pomocy znajomych i rodziny za granicą

Jeśli wyprzedaże w kraju wydają ci się mało atrakcyjne, warto zwrócić się w stronę bliskich osób, mieszkających za "bliższą" lub "dalszą" granicą. Ekskluzywne kosmetyki w atrakcyjnych cenach można znaleźć między innymi w Stanach Zjednoczonych, które wręcz słyną z bardzo intratnych wyprzedaży luksusowych marek. Przy okazji warto podkreślić, że różnice w cenach między drogeriami w Polsce i za granicą bywają naprawdę olbrzymie, więc w przypadku większych zakupów możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Najlepiej decydować się na zakup sprawdzonych produktów, by niechcący nie naciąć się na kosmetyczne buble.

Korzystaj z wyszukiwarek i porównywarek internetowych

To najprostszy sposób na weryfikowanie cen ulubionych kosmetyków i poszukiwanie wyjątkowo dobrych okazji. Czasem trudno w to uwierzyć, ale w przypadku kosmetyków i zapachów najdroższych marek różnica w cenie może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych! Porównywarki internetowe to również świetny patent na wybór najbardziej opłacalnej opcji dostawy. Warto pamiętać o tym, że nie każdy sklep kosmetyczny w sieci oferuje atrakcyjne rozwiązania w tym zakresie. Nierzadko zdarza się, że kwota za dostarczenie produktu może przewyższać jego wartość.

Artykuł z ekspozycją partnera

Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama