Reklama

Kupujmy prezenty z głową

​Przed nami najgorętszy w roku okres zakupów. Podpowiadamy, na co powinniśmy uważać i gdzie kupować prezenty w najkorzystniejszych cenach.

Blisko 40 proc. pieniędzy przeznaczonych na prezenty świąteczne zamierzamy wydać w sklepach internetowych – tak wynika z badania „Zakupy świąteczne 2016”, przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Niestety, może okazać się, że trafimy na nieuczciwy sklep lub sprzedawcę. Albo towar, który jest podróbką.  Korzystając z Allegro lub ofert perfumerii internetowych (one też ogłaszają się na tym portalu aukcyjnym) możemy kupić markowy krem lub perfumy nawet 40-50 proc. taniej. Oto przykład. W perfumerii Douglas 100 ml wody prefumowanej Reveal Woman Calvina Kleina kosztuje 389 zł. Na Allegro kupimy ją za 119 zł. Tak duża różnica w cenie może budzić obawy, że jest to podróbka. Ale oferuje ją perfumeria, w której zrobiło zakupy ponad 44 tys. osób i ma jedynie 4 negatywne komentarze. Poza tym

Reklama

jest użytkownikiem Allegro już od 7 lat. To daje gwarancję, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą i że sprzedawane przez niego kosmetyki są oryginalne. Tak więc bardzo niska cena nie zawsze musi oznaczać, że chodzi o podróbkę. Ważne jest sprawdzenie opinii o sprzedawcy lub sklepie, w którym zamierzamy coś kupić i tego, jak długo działa na rynku.

Nieuczciwi sprzedawcy zwykle znikają po kilku miesiącach. Bardzo ważna jest też forma płatności. Wybierajmy tylko tych sprzedawców, którzy akceptują płatność przy odbiorze. Jeśli możliwy jest jedynie przelew i to przed dostarczeniem towaru, powinno to budzić nasze obawy. W internecie ostatnio bardzo mocno reklamuje się pewien sklep - enbutique.com. Oferuje np. torebkę Michaela Korsa przecenioną z 1144 zł na 349 zł czy kurtkę The North Face przecenioną z 1403 zł na 329 zł. Za zakupy można zapłacić jedynie przelewem. Wysyłka towaru trwa do 8 tygodni (czyżby płynął z Chin?). Z nagrania na infolinii wynika, że firma ta prowadzi także sklep mojezakupy.net. A oto jakie opinie na jego temat można znaleźć w internecie: nr podanej infolinii nie działa, adres firmy podany na stronie internetowej to adres siedziby Allianz Ubezpieczenia, po wpisaniu w wyszukiwarkę nr KRS 0000616682, okazuje się, że prezesem zarządu tej spółki jest Gangu Mohsin Noor Mohd. W dodatku kapitał zakładowy tego sklepu oferującego setki bardzo drogich produktów wynosi... 5 tys. zł. Wniosek? Zawsze bardzo dokładnie sprawdzajmy sklep lub sprzedawcę. Zwłaszcza, gdy oferują niesamowite okazje cenowe.

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy