Lipoliza iniekcyjna: Na czym polega zabieg?
Lipoliza iniekcyjna to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego głównym zadaniem jest modelowanie sylwetki. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na czym polega zabieg?
Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to zabieg, podczas którego jest likwidowana tkanka tłuszczowa. Dzieje się to za pomocą wstrzykiwanej substancji, która rozpuszcza komórki tłuszczowe. Z komórki uwalniają się tłuszcze i razem z krwią są transportowane do wątroby, gdzie dochodzi do ich rozkładu.
Zabieg trwa około pół godziny i jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Jednak, by cieszyć się pełnymi efektami, należy wykonać od trzech do sześciu zabiegów.
Podczas wykonywania zastrzyków odczuwalne jest lekkie pieczenie lub swędzenie. Ponadto mogą pojawić się siniaki, obrzęk i zaczerwienienie, jednak te objawy szybko ustępują.
Jakie efekty daje lipoliza iniekcyjna?
Dzięki lipolizie iniekcyjnej można pozbyć się m.in. podwójnego podbródka i fałdy tłuszczu na brzuchu. Ponadto ten zabieg może okazać się skuteczny w modelowaniu pośladków oraz ud i bioder. Lipoliza iniekcyjna sprawdza się również w pozbywaniu się ginekomastii męskiej.
Zabieg okaże się skuteczny u osób, których waga jest normalna lub mają lekką nadwagę i chcą się pozbyć tłuszczu z miejsc, z których ciężko go usunąć innymi sposobami.
W miejscu wstrzykniętego preparatu obwód może się zmniejszyć nawet o pięć centymetrów.
Przeciwwskazaniem do wykonania lipolizy iniekcyjnej jest przede wszystkim ciąża oraz karmienie piersią. Ponadto zabieg nie jest zalecany dla osób borykających się z chorobami krwi, nerek i wątroby, a także cukrzycą.
Przeciwwskazaniem są także choroby tarczycy oraz kuracja lekami rozrzedzającymi krew.
Czytaj więcej:
Trądzik różowaty: Jakich pokarmów unikać?
Domowa maseczka na przebarwienia
Wizażysta Jodie Foster podpowiada, jak wykonać makijaż dla dojrzałych kobiet
Zobacz także: