Makijaże fluo
Kolorystyczne hity wiosny i lata 2013 to limonkowy zielony, soczysty oranż i żółty tak intensywny jak na odblaskowej kamizelce drogowców. Zobacz, jak te kolory przenieść do makijażu.
Zastosowanie neonowych kolorów w makijażu nie jest proste. Pierwszy i najważniejszy warunek to idealnie porcelanowa cera. Jaskrawe barwy w kontraście ze zbyt mocno opaloną, lub zaczerwienioną cerą, wyglądają okropnie. Zanim przystąpisz więc do malowania oczu, zbadaj o zatuszowanie wszelkich niedoskonałości skóry. Na pomalowanie ust na żółto lub pomarańczowo mogą natomiast pozwolić sobie tylko osoby o perfekcyjnie białych zębach.
Jeśli stosujesz dwa kolory cienia, zadbaj o to, by łagodnie przechodziły jeden w drugi. Nie bój się pomalować całej powieki aż pod łuk brwiowy - wówczas możesz już zrezygnować z malowania dolnej powieki.
Przydymiony makijaż w jednym kolorze to propozycja nieco łagodniejsza - nadająca się także na co dzień. Nakładanie cienia zacznij od linii rzęs - obrysuj kolorem całe oko a następnie rozetrzyj go pędzelkiem w kierunku łuków brwiowych. Przy tak jasnym kolorze cienia nie zapomnij podkreślić brwi. Jeśli tego nie zrobisz, twoja twarz będzie wydawać się zbyt blada i bez wyrazu.
Jaśniejszy cień tuż przy rzęsach a ciemniejszy na pasie pośrodku szerokości powieki - to zabieg powiększający oko. Intensywność użytych kolorów sprawia, że ten makijaż nadaje się na imprezę i na wieczór. w pracy lepiej się w nim nie pokazywać.
Neonowy makijaż nie musi być zestawiony z ubraniem w takim samym kolorze - wręcz przeciwnie - najlepiej wygląda zastosowany do jasnych, neutralnych strojów. Pamiętaj też, że soczyste kolory lubią kontrasty. Zielone oczy zafunduj sobie do żółtej sukienki a pomarańczowe - do zielonego topu. Nie staraj się dopasowywać kolorów na siłę.
Jaskrawe makijaże w odcieniach cytrusów najbardziej pasują brunetkom i szatynkom. Blondynki lepiej wyglądają w neonowym różu czy błękicie.
Karolina Siudeja