Makrama, czyli wnętrzarski hit sezonu

W domach coraz popularniejsze stają się dodatki w stylu boho. Klasyczne donice, lustra, a nawet dywany zostają zastąpione makramami. Czym są i dlaczego stały się tak popularne?

Makrama to element ozdobny wykonany ze sznurka
Makrama to element ozdobny wykonany ze sznurka123RF/PICSEL

Makrama to element ozdobny wykonany ze sznurka. Technika ta pochodzi ze starożytnej Asyrii i Babilonii, gdzie stosowano je do królewskich ubrań i mebli. Tę technikę wiązania wykonuje się bez pomocy szydełka lub igieł. Przedstawiamy 5 pomysłów z wykorzystaniem makramy, które idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu.

Jeśli znudziły ci się klasyczne lustra i chcesz nadać pomieszczeniu klimatu boho to lustro oplecione makramą idealnie sprawdzi się w tym wydaniu. Takie lustro można wykonać samemu w domu, a kolor sznurka zależy tylko od twojej wyobraźni.

Masz dużo kwiatów i nie masz ich gdzie postawić? Naprzeciw wychodzi makrama w postaci kwietnika. W ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca, a roślina będzie prezentowała się zupełnie inaczej. Tą opcję możesz wykorzystać na tarasie, w ogrodzie lub we wnętrzu pomieszczenia.

Jeśli nie masz pomysłów jak zapełnić pustą ścianę to makrama jest strzałem w 10! Kolor i wielkość można oczywiście dostosować według własnego pomysłu i charakteru wnętrza.

Kolejny pomysł na udekorowanie wnętrza to dekoracja z różnorodnymi elementami. Mieszanka kolorów i makram w postaci wiszących piórek sprawi, że twoje wnętrze zyska drugie życie.

Ostatnia propozycja to plecione podstawki, które mogą się sprawdzić jako podkładka pod doniczkę lub napoje. W takim towarzystwie wnętrze będzie prezentowało się zupełnie inaczej.

***

#POMAGAMINTERIA

Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 

Zobacz także:

Najbardziej tajemnicze miejsca w PolsceInteria.tv
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas