Reklama

Reklama

Manicure hybrydowy krok po kroku

​Nie musisz zapisywać się do salonu i wydawać co dwa tygodnie ok. 120 zł. Możesz zainwestować w zestaw i sama wykonać hybrydę.

Zyskał popularność ze względu na trwałość. Dobrze wykonany jest niezniszczalny. Jeśli lubisz mieć pomalowane paznokcie, tak by nie traciły koloru i blasku przez długi czas, pora się nauczyć samodzielnie wykonywać hybrydę w domu. 

Czego potrzebujesz? 

Jeśli zdecydujesz się na pojedyncze kompletowanie sprzętu, oto lista akcesoriów: lampa do utwardzania LED lub UV, baza proteinowa, kolorowy lakier, utwardzacz, pilnik do paznokci o gradacji 180, blok polerski, preparat do zmywania z lanoliną, odtłuszczacz. Hybrydy nie wolno ściągać frezarką, bo możesz mechanicznie uszkodzić płytkę paznokcia. 

Reklama

Jak zrobić to dobrze? 

Zmiękczanie skórek. Najlepiej użyć do tego specjalnego preparatu, ale jeśli go nie masz, namocz dłonie w wodzie przez 30 s. To wystarczy. 

Piłuj, ale nie za mocno. Zrób to bardzo delikatnie. Chodzi o to, by zmatowić powierzchnię, a nie spiłować pół płytki paznokcia. Jeśli decydujesz się na pilnik, odpowiedni będzie z gradacją 180. Tak przygotowane pazurki krótko namocz w wodzie, aby pozbyć się pyłków i zmiękczyć skórki. 

Potem nałóż odtłuszczacz. Lakier nakładaj cienkimi warstwami. Im cieńszą warstwę emalii hybrydowej nałożysz (to dotyczy też bazy i utwardzacza), tym lepiej. Gruba warstwa nie zapewni lepszego efektu. 

Zmyj hybrydę po czternastu dniach. Nawet jeśli dobrze się trzyma, należy ją usunąć po dwóch tygodniach. Po tym czasie paznokieć nie jest już chroniony przez bazę i lakier może niszczyć płytkę paznokcia. Pamiętaj o pielęgnacji. Po każdym odpowiednim zdjęciu hybrydy, zastosuj specjalną odżywkę, która wzmocni płytkę i skórki wokół. 

Jak nałożyć hybrydę krok po kroku

Przygotuj płytkę paznokcia. Patyczkiem lub kopytkiem odsuń skórki. Wypoleruj płytkę blokiem polerskim lub pilnikiem i przetrzyj ją płynem odtłuszczającym - cleanerem. 

Nałóż bazę. Najlepiej typu peel-off. Wówczas łatwiej usuniesz lakier hybrydowy. Następnie umieść dłoń pod lampą (zgodnie z instrukcją), by utwardzić bazę. 

Pomaluj paznokcie kolorowym lakierem dwa razy. Nie nabieraj go za dużo, bo jest bardzo gęsty i później trudno go zdjąć. Utwardź lakier pod lampą i nałóż drugą warstwę. Ponownie utrwal. 

Pokryj pomalowane paznokcie top coatem. Nałóż cienką warstwę utwardzacza i wsuń dłonie pod lampę, by utrwalić ostatnią warstwę.

Jak zdjąć hybrydę

Najpierw lakier musisz zmatowić blokiem polerskim. Dzięki temu preparat do zmywania łatwiej wniknie w lakier. Zabezpiecz skórki wokół paznokci oliwką, aby aceton ich za bardzo nie wysuszył. Nasącz wacik zmywaczem do hybryd i przyłóż do każdego paznokcia. Owiń folią aluminiową (może być specjalna do tego celu). Po dziesięciu minutach zroluj ją drewnianym patyczkiem. Resztki usuń polerką. Zastosuj odżywkę do paznokci i skórek. 

Zobacz także: 

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: hybryda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy