Reklama

Reklama

Manicure tytanowy krok po kroku. Wady i zalety

Manicure tytanowy zyskuje na popularności. Coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu manicure zamiast stosowania żelu lub hybrydy. Jak wykonać manicure tytanowy krok po kroku?

Na czym polega manicure tytanowy?

Do wykonania paznokci tytanowych nie potrzebujemy lampy tak jak w przypadku przedłużana paznokci akrylem, żelem lub koloryzacji lakierami hybrydowymi. Manicure tytanowy opiera się na nałożeniu na płytkę paznokcia bazy podkładowej, na którą aplikowany jest puder, który po chwili sam się utwardza. 

Manicure tytanowy krok po kroku

Manicure tytanowy można wykonać w profesjonalnym salonie lub bez problemu w domowym zaciszu. Najpierw jednak należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty.

Do wykonania paznokci tytanowych potrzebujemy tak jak w przypadku innego rodzaju stylizacji paznokci cleanera, który odtłuści płytkę paznokcia. Ponadto niezbędna będzie baza, aktywator, top, puder koloryzujący, a także pędzelek, waciki, pilniki i bloczek polerski. 

Pierwszym krokiem jest odsunięcie i wycięcie skórek i nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom. Następnie płytkę należy zmatowić i odtłuścić za pomocą wacików nasączonych cleanerem.

Kolejny etap stylizacji to nałożenie bazy. Musi ona zostać rozprowadzona na całej płytce. Wszystko to po to, by puder dokładnie pokrył cały paznokieć. Następnie paznokieć pokryty bazą wkładamy do pojemniczka wypełnionego kolorowym pudrem.

Reklama

Po wyschnięciu pierwszej warstwy manicure'u tytanowego ponownie nakładamy bazę oraz wkładamy paznokieć do pudru. 

Nadmiar pudru należy usunąć za pomocą pędzelka. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy top, który dokładnie przykryje kolorowy puder i nabłyszczy płytkę. 

Kolejnym i ostatnim krokiem jest nałożenie aktywatora, który przyspieszy proces utwardzania wszystkich warstw. 

Utwardzone w ten sposób paznokcie będą trwałe nawet do sześciu tygodni. 

Zalety manicure'u tytanowego

Manicure tytanowy to nie tylko szybsza wersja stylizacji paznokci niż za pomocą lakierów hybrydowych. To także sposób na utwardzenie cienkich i łamliwych paznokci. 

Do zalet manicure’u tytanowego należy naturalny wygląd paznokci. Płytka nie jest nadmiernie pogrubiona. Ponadto dzięki zawartym w produktach składnikom odżywczym paznokcie stają się odżywione. 

Ten rodzaj stylizacji paznokci jest bardzo trwały. Zaletą paznokci tytanowych jest również czas wykonywania. Manicure tytanowy może zająć nawet mniej niż godzinę i ta metoda nie wymaga stosowania lampy UV. ·      

Manicure tytanowy jest bezpieczny dla zdrowia, a dzięki temu, że jest wykonywany w kilku prostych krokach, bez problemu można go wykonać samodzielnie w domu.

Wady manicure'u tytanowego

Mimo że większość kobiet jest zadowolonych z efektów manicure'u tytanowego, to niektóre z nich dostrzegają również jego wady. 

Jedną z nich jest to, że utrzymanie paznokci tytanowych nawet do sześciu tygodni jest niemożliwe ze względu na szybko pojawiający się odrost. 

Chociaż kolor pozostaje nienaruszony, to konieczne są wcześniejsze poprawki w celu pozbycia się odrostu. 

Ponadto trwałość paznokci tytanowych jest uzależniona nie tylko od wybranych produktów, ale także od płytki paznokcia. W momencie, gdy ma ona skłonności do przetłuszczania się, to manicure tytanowy nie będzie trwały, mimo że u większości kobiet taki jest. 

Ponadto manicure tytanowy uniemożliwia wykonania kolorowych wzorków oraz innych zdobień, które są tak popularne w przypadku innych metod stylizacji paznokci. 

Manicure tytanowy jest droższy od np. hybrydy i do tego jego usunięcie jest cięższe i wymaga więcej czasu. 

Czytaj więcej:

Jak się pozbyć wągrów? Oczyszczanie twarzy z wągrów i rozszerzonych porów

10 zastosowań wazeliny. Jak stosować wazelinę w kosmetyce?

Zniszczone paznokcie hybrydowe! Jak uratować paznokcie po hybrydzie?

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy