​Mikrodermabrazja na zmarszczki i rozstępy. Na czym polega zabieg?

Aktualizacja

Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Jak wygląda mikrodermabrazja? Na czym polega? Jak często ją wykonywać? Rodzaje mikrodermabrazji też mogą przyprawić o zawrót głowy - który zabieg będzie odpowiedni? Wyjaśniamy!

Mikrodermabrazja to zabieg profesjonalnego oczyszczania twarzy
Mikrodermabrazja to zabieg profesjonalnego oczyszczania twarzyPicsel123RF/PICSEL

Mikrodermabrazja, znana też jako kontrolowany mikropeeling, polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka, a także głębokich warstw skóry. Wykonuje się ją na różnych częściach ciała, w zależności od potrzeb. Te najczęściej wybierane to dekolt, plecy, twarz i szyja.

To coraz bardziej popularny zabieg, na który decyduje się coraz więcej klientek w salonach kosmetycznych.

Mikrodermabrazja - jak wygląda?

Zabieg mikrodermabrazji różni się w zależności od rodzaju.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na użyciu głowic z pierścieniami ścierającymi z naturalnego lub sztucznego diamentu. To całkowicie bezbolesna metoda, odpowiednia dla alergików i osób o delikatnej skórze. Powoduje rumień, który może utrzymać się kilka godzin po zabiegu.

Mikrodermabrazja korundowa korzysta z dwóch głowic oraz z mikrokryształków tlenku glinu (korundu) w sproszkowanej postaci. Mikrokryształki z jednej głowicy pod ciśnieniem "atakują" naskórek i piaskują go - druga głowica natomiast zbiera starą skórę i zużyty korund. Mikrodermabrazja korundowa jest odpowiednia na rozstępy, blizny, cellulit i rozszerzone pory. Rumień utrzymuje się do dwóch dni po zabiegu.

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezbolesnym. Zaczerwienie skóry może utrzymywać się po nim do kilku godzin
Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezbolesnym. Zaczerwienie skóry może utrzymywać się po nim do kilku godzinPicsel123RF/PICSEL

Mikrodermabrazja tlenowa (oksybrazja) złuszcza komórki naskórka dzięki tlenowi aplikowanemu pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Jest najdelikatniejszą metodą miekrodermabrazji, bardzo bezpieczną i dostępną dla każdego rodzaju skóry - mogą z niej korzystać osoby z cerą trądzikową, naczyniową czy wrażliwą.

Mikrodermabrazja - dla kogo?

Zabieg mikrodermabrazji jest przede wszystkim dedykowany osobom, które mają problem z cerą i zmagają się np. z trądzikiem, prosakami, zaskórnikami, rozszerzonymi porami. Mikrodermabrazja jest też skuteczna na przebarwienia, blizny, pierwsze oznaki starzenia, ale również rozstępy czy cellulit.

Mikrodermabrazja jest odpowiednia dla osób z wrażliwą, alergiczną i naczynkową cerą - można ją wykonywać przy każdym typie cery. Co z mikrodermabrazją dla mężczyzn? To jak najbardziej możliwe! Coraz częściej gabinety kosmetyczne odwiedzają nie tylko kobiety.

Zabieg jest też odpowiedni dla kobiet w ciąży.

Mikrodermabrazja - efekty

Dużym plusem mikrodermabrazji są szybkie efekty, które widać niemal od razu - możemy się ich spodziewać nawet po pierwszym zabiegu. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę i odblokowuje pory, rozjaśnia przebarwienia i blizny, usuwa zaskórniki i inne niedoskonałości oraz zmniejsza widoczność niewielkich zmarszczek.

Ponadto mikrodermabrazja dotlenia skórę, sprawia, że staje się ona bardziej odżywiona, poprawia jej koloryt i elastyczność oraz ukrwienie i pobudza produkcję kolagenu.

Mikrodermabrazja - przeciwwskazania

Kiedy nie robić mikrodermabrazji? Zabiegu nie powinno się wykonywać przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych, podczas zakażeń bakteryjnych i wirusowych, podczas przechodzenia łuszczycy i bliznowców, w przypadku raka skóry, a także w stanach zapalnych skóry.

Powinniśmy też zrezygnować z mikrodermabrazji w przypadku, gdy podczas ostatnich dwóch miesięcy wykonywano zabieg chirurgiczny na twarzy.

Na mikrodermabrazję powinny uważać osoby chore na cukrzycę.

Jak przygotować się do mikrodermabrazji?

Trzeba pamiętać, aby przed zabiegiem mikrodermabrazji uważać, by nie podrażnić i osłabić skóry - nie stosować depilacji kremem ani woskiem, nie korzystać z peelingów.

Nie wolno mieć uszkodzeń skóry, ran (nawet niewielkich) ani ropnych wykwitów oraz innych podrażnień takich jak poparzenia słoneczne.

Twarz do mikrodermabrazji powinna być bez makijażu, oczyszczona z zanieczyszczeń. Kosmetyczka dodatkowo odtłuści nam ją spirytusem lub roztworem kwasu bornego.

Mikrodermabrazja może być skuteczną bronią w walce z uporczywym trądzikiem
Mikrodermabrazja może być skuteczną bronią w walce z uporczywym trądzikiem123RF/PICSEL


Mikrodermabrazja - co robić po zabiegu?

Przez kilka dni po mikrodermabrazji nie wolno korzystać z solarium i wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Na skórę powinno się nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym dla skuteczniejszej ochrony.

Należy też unikać silnych kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę oraz nie korzystać z basenu - chlorowana woda miałaby zły wpływ na skórę po zabiegu.

Najpiękniejsze plaże w EuropieInteria.tv
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas