Reklama

Reklama

Mikrospódniczki: Jak nosić ten kontrowersyjny trend?

W 2022 roku pożegnamy długie spódnice i sukienki do ziemi. Po przerwie, która trwała kilka sezonów do mody wrócą mikrospódniczki. Z czym zestawić ten kontrowersyjny element garderoby, by wyglądać elegancko i nie narazić się na śmieszność? Prezentujemy kilka możliwości.

Mini: rewolucja w damskiej szafie

Minispódniczki w latach 60. były uważane ze symbol wolności i rewolucji seksualnej. Spopularyzowała je Mary Quant, brytyjska projektantka mody. W późniejszych dekadach (lata 80. i 90.) mini ustąpiła miejsca innym, nieco dłuższym fasonom. Jednak na początku XXI wieku powróciła - w nieco krótszej i jeszcze bardziej seksownej formie.

Mikrospódniczki czasami są tak krótkie, że nie zakrywają nawet pośladów. Na początku obecnego stulecia miłośniczkami tej długości były między innymi Britney Spears i Christina Aguilera. Kontrowersyjny trend, przez wielu uznawany za niechlubny symbol kiczu lat 2000, znów powraca do łask. Jak sprawić, by mikrospódniczka wyglądała elegancko?

Reklama

Mikrospódniczki: Z czym je zestawić?

Mikrospódniczki pozwalają wyeksponować nogi. Dobrze prezentują się na smukłych i wysokich osobach. Panie o pełniejszych kształtach nie będą korzystnie prezentować się w tym fasonie. Spódnica podkreśli krągłości i sprawi, że biodra będą wydawać się znacznie szersze niż w rzeczywistości.

Krótkie spódniczki zazwyczaj są kobiecie i seksowne. Mikrospódniczki  to bardzo wymagający fason. Aby nie prezentował się wulgarnie, musimy dopasować do niego odpowiednie elementy garderoby i dodatki.

Jeśli nie chcemy wyglądać infantylnie, dobrze jest zestawić mikrospódniczki z kryjącymi rajstopami. W ten sposób nieco "złagodzimy" ich charakter, dzięki czemu nabiorą bardziej dziennego charakteru.

Mikrospódniczki niekorzystnie wyglądają w zestawieniu z wysokimi obcasami oraz bluzkami i koszulami z dużym dekoltem. Takiego połączenia należy unikać. Odsłaniającą ciało górę dobrze jest zastąpić golfem w takim samym kolorze jak spódnica. W ten sposób optycznie wydłużymy tułów.

***

Przeczytaj również: 


Luksusowa i elegancka. Jak nosić biel?

Włosy do ramion - ulubiona fryzura kobiet

Sienna Miller jest fanką zimowych kurtek. Jak je nosi?

Zobacz również:   


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy